1 kg buğdayın maliyeti 6 liraya çıktı!

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, gübre ve diğer maliyetlerle birlikte 2022 yılında hasat edilecek 1 kg buğdayın maliyetinin 6 liraya çıktığını belirtti.

1 kg buğdayın maliyeti 6 liraya çıktı!
banner282

Gübre fiyatlarına gelen fahiş zamlar çiftinin girdi maliyetlerini artırırken, en stratejik ürün olan buğday üretim maliyetlerini de yükseltti. Buğday fiyatları 4500 TL/Ton ile 5000 TL/Ton arasında bulunurken, artan maliyetlerden dolayı 2022 yılında hasat edilecek buğday maliyetlerini şimdiden piyasa fiyatlarının üstüne çıkardı. Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, buğday maliyetleri ile ilgili önemli bir paylaşımda bulundu.

FAİK TOY: 2022'DE HASAT EDİLECEK 1 KG BUĞDAYIN MALİYETİ 6 TL'YE ÇIKMIŞ DURUMDA!

Toy, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 2022 üretim sezonu için buğday üretiminde sadece gübrenin 1 kg buğdaya bindirdiği maliyetin 3,1 TL olduğunu belirterek, "Geriye kalan diğer maliyetleri de kattığımızda 6 TL maliyet var. 2022’de hasat edilecek 1 kg buğdayın maliyeti 6 TL’ye çıkmış durumda" dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2022, 12:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
brkykaya
brkykaya - 5 ay Önce

Ne yazık ki çeltik de durum aynı

dolar
dolar - 5 ay Önce

seney e ekmek 10 tl akpli reisciler yurtcular vakıfcılar laiklik düşmanları uçuruyorsunuz

Emre
Emre - 5 ay Önce

Beter olsunlar,aç kalsınlar,tüm girdi maliyetleri bizim istediğimiz noktaya gelene kadar üretmeyelim bizi tonu 3000 TL olan gübre 3.5 TL olan mazot kurtarır,yoksa hič bir çiftçi bu düzeye kadar destek olmadıkça üretmemelidir,yoksa sürünür,Sürünüyorum diyen çiftçiye kötü konuş ak gerekli

Seçkin
Seçkin - 5 ay Önce

Üretici bu sene jübile yapar gibi duruyor hadi hayırlısı

banner151