Tarım Bakanından buzağı ve süt desteği ödemesiyle ilgili açıklama! Hesaplara yatırıyoruz... Tarım Bakanından buzağı ve süt desteği ödemesiyle ilgili açıklama! Hesaplara yatırıyoruz...

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tarımsal destek ödemeleri ile ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı. Yumaklı, yaptığı açıklamada, bugün çiftçinin hesabın 5 kalemde toplam 1 milyar 81 milyon 396 lira destekleme ödemesinin yapılacağını kaydetti. 

ÇİFTÇİYE BUGÜN HANGİ DESTEKLER ÖDENECEK? 

Bakan Yumaklı, yaptığı açıklamada destek kalemleri hakkında da bilgi verdi. Buna göre, tarımsal sulama amaçlı su kullanım hizmet bedeli en önemli kalemi oluşturuyor. 

Tarımsal sulama amaçlı su kullanım hizmet bedelinin desteklenmesi kapsamında çiftçiye 987 milyon 87 bin 412 lira ödenecek. Diğer yandan biyolojik mücadele desteği kapsamında 42 milyon 10 bin 872 lira, kırsal kalkınma yatırım desteği kapsamında 40 milyon 656 bin 605 lira, bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi kapsamında 8 milyon 657 bin 540 lira ve uzman eller projesi desteği kapsamında da 2 milyon 983 bin 571 lira ödeme yapılacak.