Iğdır çiftçisine ve ilin ekonomisine büyük katkı sağlayan, yetiştiricilerinin bir nebzede olsa yüzünü güldüren Iğdır’ımızın kayısı hasadı aralıksız devam ediyor.

Hasat yapılan kayısı bahçeleri Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU tarafından sık sık ziyaret edilerek hasatla ilgili bilgiler alınmaktadır. 

Konu ile ilgili olarakİl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU yaptığı açıklamada; “Iğdır’ımızın sembolü haline gelen ve yöresel ismiyle İl Müdürlüğümüzün girişimi sonucu patenti alınan “ŞALAK” kayısımız tadı vearoması ile bir kez tadına bakanın tezgâhlarda tekrardan aradığı bir tat olarak ülkemizdeki kayısılar arasında ayrı bir özellik katmaktadır.

2019 yılı kayısı rekoltesinin yaklaşık 36.000 ton olması beklenmektedir. İl Tarım Müdürlüğü olarak üreticilerimizin yüzü gülsün diye emek sarf etmekteyiz. Bu emeklerin karşılığını da en iyi şekilde gördüğümüz an da üretici çiftçilerimizin ürünlerini hak ettiği değerden satabildikleri andır. Hasat yapmakta olan bütün çiftçilerimize bereketli ürün ve bol kazançlar diliyorum” dedi.