Ecza deposu: Kırmızı biber

Birçoğumuz için sofralarımızın vazgeçilmezidir o. Çorbaya pulunu, salataya tazesini koyarız. Aslında iyide yapıyoruz. Çünkü kırmızı biber tam bir ecza deposu.

Ecza deposu: Kırmızı biber
banner282

Yeşil bibere göre daha tatlı daha dolgun olan kırmızı biberin faydasını saymakla bitiremiyoruz. Ancak uzmanların da hem fikir olduğu kırmızı biber faydalarını sizler için derledik.

İşte O Faydaları:

İçerisinde bol miktarda C, K ve P vitaminleri barındırmakta. Ayrıca kalsiyum ve magnezyum gibi mineraller bakımından zengin.

Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun hastalıklara, özellikle de kolera gibi bulaşıcı hastalıklara, karşı direnci arttırıyor. İştah sorunu olanlar içinde deva niteliğinde. Çünkü etkili bir iştah açıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı etkisi var.

İshali kesmesinin yanında, iyi bir idrar ve gaz söktürücü. Kansere karşı etkili bir koruyucu.

Ferahlatıcı ve solunum yollarını açıcı özelliği ile soğuk algınlığı, grip, bronşit gibi solunum yolları rahatsızlıklarına ve öksürüğe iyi geliyor. Romatizma, diş ve boğaz ağrılarını hafifletiyor. Sinirleri yatıştırıyor ve cinsel gücü de arttırıyor.

Kırmızı biberin faydaları tabii bunlarla sınırlı değil. Bir başka özelliği de endorfin hormonu salgılanmasına yardımcı olması ve böylece, insanda mutluluk hissini uyandırması

YORUM EKLE
banner151