Tarım Kredi gensorusu reddedildi!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin zarara uğratılarak çiftçilerin mağdur edildiği gerekçesiyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik hakkında CHP tarafından verilen gensorunun gündeme alınması reddedildi. Gensoru oylamasında MHP milletvekillerinin de ret oyu kullanması dikkat çekti.

Tarım Kredi gensorusu reddedildi!
banner200
banner217

TBMM Genel Kurulu'nda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Tarım ve Kredi Kooperatiflerinin zarara uğratılmasında sorumluluğu bulunduğu ve çiftçilerin mağdur edildiği iddiasıyla Bakan Çelik hakkında verilen gensorunun gündeme alınıp alınmaması görüşüldü.

Gensorunun gündeme alınıp alınmaması oylaması açık oylama şeklinde yapıldı. 368 milletvekili oy kullanırken, 276 ret, 82 kabul oyu verildi. Gensoru oylamasında MHP milletvekillerinin de ret oyu vermesi dikkat çekti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik hakkında verilen gensorunun gündeme alınması reddedildi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Tarım kredi 2003 yılından beri kurumu tanımayanlar tarafından yönetilmektedir.Kısacası saltanat sefa yeri Sayın bakanım bunların iç yüzünü be şirketlerdeki saltanatı bağımsız kuruluşlara inceletin çiftçi olarak yureğimiz yanıyor.

Cacık
Cacık - 4 yıl Önce

Bu bakanlıktan bir cacık olmaz. Çünkü liyakat yok. İmamı, sporcusu bilmem necisi olmuş baş, başlar olmuş ayak.

adaletli olmak lazım
adaletli olmak lazım - 4 yıl Önce

tarım kredinin iştirakinde tarnet bir satış personeli hiç bir iş yapmadan maaş almak işe başladığından bu yana hiç bir iş getirmemiştir ve halen çalışmakta bakanın oğlunun tanıdığını söyleyerek torpilini kullanmakta böyle kişiler oldukca ne iştirak nede tarnet uçuşa geçer

- 4 yıl Önce

tekirdağlı seni atayak genel müdür olarak sen de rahat et uçur tarım krediyi...sen muhtemelen emeklisin, emekli olduktan 3000-4000 tl maaş yetmedi sonra imc,den devam etmek istedin...kabul edilmeyince ateş ediyorsun...bigidin laa

banner151

banner251