TARIMDAN HABER ÖZEL / Bursa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, üyelerine yönelik hafta sonları yaptığı kesimleri durdurdu. Kesimler durdurulduğu için her hafta ilan edilen inek, dana, düve kesim fiyatları da açıklanmıyor.

BİRLİK HER HAFTA KESİM FİYATLARINI YAYINLIYORDU!

Bursa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, yayınladığı inek, dana ve düve kesim fiyatları ile karkas et fiyatları takip ediliyordu. Birliğin, sosyal medya hesaplarından paylaşılan karkas et fiyatları, 6 Haziran’dan buyana yayınlanmıyor.

Birlik tarafından en son 6 Haziran'da yapılan açıklamada; "Son haftalarda yaşanan kesim fiyatlarındaki istikrarsız fiyat hareketleri nedeniyle birliğimizce kurban bayramı sonrasına kadar fiyat açıklanmayacak ve kesim yaptırılmayacaktır" denilmişti. 

Maliye Bakanı Şimşek duymasın! Danimarka’da çiftçiden inek başına 100 dolar vergi alınacak! Maliye Bakanı Şimşek duymasın! Danimarka’da çiftçiden inek başına 100 dolar vergi alınacak!

UKON tarafından 5 Haziran'da yayınlanan güncel karkas et fiyatları, dana yağsız kesim 338 lira, kuzu yağsız kesim fiyatı 371 lira olmuştu.