Mehmet Hasdemir: Hangi ürünün hangi bölgede ne kadar yetişmesi gerektiğini planlamaya çalışıyoruz! Mehmet Hasdemir: Hangi ürünün hangi bölgede ne kadar yetişmesi gerektiğini planlamaya çalışıyoruz!

İzmir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü dün yayınladığı duyuru ile çiftçileri 2023 yılı hububat baklagil ve dane mısır fark ödemesi desteği icmalleri ile ilgili bilgilendirdi. 

Yayınlanan duyuruda şunlar kaydedildi: "2023/46 Nolu Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ kapsamında yürütülen 2023 Üretim Yılı Hububat Baklagil ve Dane Mısır desteği için İzmir İlimizde; Aliağa, Bergama, Çiğli, Dikili, Foça, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Menemen, Ödemiş, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla ilçelerimizin askı icmalleri ekte yayımlanmaktadır. İcmaller ayrıca İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri ile ilgili muhtarlıklarda  da askıya çıkarılmıştır.

İTİRAZLAR ASKI SÜRECİNDE YAPILACAK!

Çiftçilerimizin icmalleri titizlikle kontrol edilerek, düzeltmeler ve itirazlar için kayıtlı bulunulan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize askı ve itiraz süresince  müracaat etmeleri  gerekmektedir"