SADETTİN İNAN - Et ve Süt Kurumu’nun Ukrayna’dan ithal ettiği ve tırla Denizli kombinasına götürülen ette salmonella hastalığı çıktı. ESK, konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, ithal etlerin satılıp satılmadığı ise bilinmiyor.

Kurban bayramı öncesi Köfteci Yusuf’ta ithal et hareketliliği! Bir haftada 17 tır et verildi... Kurban bayramı öncesi Köfteci Yusuf’ta ithal et hareketliliği! Bir haftada 17 tır et verildi...

GÜBRÜKTE NUMUNE ALINAN ETLERDE SALMONELLA HASTALIĞI ÇIKTI

Ukrayna’dan ithal edilen etler, gümrükte numune alınarak Denizli Kombinasına gönderildi. Daha sonra gelen laboratuvar sonuçlarında etlerde salmonella hastalığı çıktı. Bu süre içinde etlerin Denizli kombinasında nasıl bir işlem yapıldığı, ESK’nın satış mağazalarında bu etlerin satılıp satılmadığı bilinmezken, kurumda laboratuvar sonuçları sonrası bir hareketlilik yaşandı. Kurumda kulaktan kulağa laboratuvar sonuçları konuşulurken, ESK’nın konuyla ilgili bir açıklama yapmaması ise dikkat çekiyor.

Kamuoyu, Ukrayna’dan ithal edilen ve laboratuvar sonuçlarına göre salmonella hastalığı çıkan 20 tonluk karkas etlerle ilgili nasıl bir işlem yapıldığını merak ediyor.