ÖZEL HABER / Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destek ödemelerine yönelik açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli, yaptığı açıklamada "Yaklaşık 1 milyar 262 milyon liralık destek ödemelerine bugün başladık" dedi. Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Bakan Pakdemirli, tarımsal destek ödemeleri kapsamınnda hububat ve yem bitkileri desteği ödemelerinin yapıldığını belirtti. 

ÇİFTÇİYE TOPLAM 1 MİLYAR 262 MİLYON LİRA ÖDEME YAPILACAK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaklaşık 1 milyar 262 milyon liralık destek ödemelerinin bugün hesaplara yatmaya başladığını söyledi. Bakan Pakdemirli, açıklamasında şunları kaydetti: “Hububat (buğday) desteği çerçevesinde, 155.179 çiftçimize yaklaşık 762 milyon 500 bin TL, Yem Bitkileri Desteği kapsamında, 226.070 çiftçimize yaklaşık 500 milyon TL, bugün (12 Şubat) itibarıyla hesaplara yatırılmaya başlandı. Tüm bu ödemeler kapsamında çiftçilerimize yaklaşık 1 milyar 262 milyon TL ödeme yapılacaktır. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun”

ÇİĞ SÜT DESTEĞİ İLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Eylül ayı çiğ süt desteklerinin de bugün ödenmesi bekleniyordu. Ancak Bakan Pakdemirli'nin açıklamasında çiğ süt destekleri ile igili bir bilgi yer almadı. Alınan bilgilere göre çiğ süt destek ödemeleri bugüne yetiştirilemediği için ödemesinin yapılmadığı, önümüzdeki hafta ödemelerin başlayacağı kaydedildi.