Ziraat Odası: Zarar gören çiftçiler TARSİM’e müracaat etsin

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde şiddetli yağmur ve dolu üzüm bağlarında zarara yol açtı. Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, zarardan etkilenen üreticilerin TARSİM’e müracaat ederek, zarar tespitlerini yapması çağrısında bulundu.

Ziraat Odası: Zarar gören çiftçiler TARSİM’e müracaat etsin
banner200

Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki üzüm üreticileri yaşanan fırtına, yağmur ve yer yer dolu yağışları sonrasında üzüm bağlarına gittiklerinde bağların zarar görmesi üzerine büyük bir üzüntü yaşadı. Sarıgöl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Akar ve ekipleri, İlçe Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen ve Manisa İl TARSİM Bölge Müdürü Müjdat Çubukçu zarar gören üzüm bağlarında zarar tespit çalışmalarına başladı.

TARSİM’E MÜRACAAT EDİN

Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, ilçenin Sığırtmaçlı, Çavuşlar, Çimentepe, Tırazlar ve Çanakçı Mahallelerindeki bağlarda zararın daha yoğun olduğunu belirterek, "Bağlarda doludan zarar var. Fırtına nedeniyle örtüler parçalanmış ve direkler yatmış, zarar belirleme çalışmaları devam etmekte. Üreticilerimiz TARSİM’e müracaat ederek zarar tespitlerini hemen yapsınlar" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251