Veteriner hekimlerden önemli çağrı: Solunum cihazlarını vermeye hazırız

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, veteriner hekimlerin ihtiyaç olması halinde ellerindeki solunum ve yoğun bakım cihazlarını Covid-19 tedavisinde kullanılmak üzere vermeye hazır olduklarını belirtti.

Veteriner hekimlerden önemli çağrı: Solunum cihazlarını vermeye hazırız
banner200
banner217

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Ali Eroğlu, veteriner hekimlerin, Sığır Vebası, Kuş Gribi vb. salgınlarda olduğu gibi koronavirüs salgınında da üstüne düşen görevi layıkıyla yerine getirme ve bunun için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını kaydetti. 

Eroğlu, şunları kaydetti: “Bu bağlamda, hiç arzu etmemekle birlikte Covid-19 salgınının kontrol edilemez halde artması halinde, insanlarımıza hizmet veren hastanelerimizin, özellikle ventilasyon (Solunum) cihazı ve yoğun bakım ekipmanlarının yetersizliği ve bazı ülkelerde olduğu üzere Veteriner Hekimlerimizde var olan cihazlardan yararlanma ihtiyacı ortaya çıkabilecektir. Bu olumsuz duruma hazırlık amacıyla, Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak korona virüs ile mücadele kapsamında oda başkanlıklarımızdan acil koduyla serbest veteriner hekim klinik, poliklinik ve hayvan hastanelerindeki ' ventilasyon (Solunum) cihazı ve yoğun bakım ünitesi ekipmanlarının' tam listesi istenmiştir. İhtiyaç duyulması halinde ki umarız ihtiyaç duyulmaz, Türk Veteriner Hekimleri söz konusu ekipmanları ve bilgi birikimini insanlarımızın hizmetine sunmaya hazırdır” 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
cihat tutak
cihat tutak - 6 ay Önce

sağolun başkanım

banner151

banner251