Üreticilerden Tarım Bağ-Kur prim indirim çağrısı!

Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, Tarım Bağ-Kur primleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Şahan, “Yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı düzenli prim ödeyen üreticilerimiz yok diyecek kadar azdır. Hükümetimiz de üreticilerimizin Bağ-Kur primlerinde indirim talep ediyoruz” dedi.

Üreticilerden Tarım Bağ-Kur prim indirim çağrısı!
banner282

Şahan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yaşanan ekonomik koşullar ve kur artışından dolayı zor durumda olan çiftçilerimize yapılan prim artışı çok fazla olmuştur. Bununla birlikte 2019 yılında 764,96 TL olan Tarım Bağ-Kur primi yapılan yüzde 19,6 oranındaki artışla 2020'de en düşük Tarım Bağ- Kur primi 913,80 lira olmuştur. Primi düzenli ödeyenler için ise bu tutar 781,37 TL olarak uygulanacak" dedi.

Şahan, şunları kaydetti: "Düzenli prim ödeyen Tarım Bağ-Kurlular primlerinde ise 5 puanlık indirim sayesinde 132,43, lira avantaja sahip olacak. Yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı düzenli prim ödeyen üreticilerimiz yok diyecek kadar azdır. Hükümetimiz de üreticilerimizin Bağ-Kur primlerinde indirim talep ediyoruz."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 17:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem küçükbıçıkcı
Muharrem küçükbıçıkcı - 2 yıl Önce

Pirmlere %19 zam yapılıyor emekli maaşına %6 yapılıyor pes doğrusu

Caner karaca
Caner karaca - 2 yıl Önce

Cok dogru köylü her ay bu parayı nerden bulacak her ay düzenli maşımı var

Harun
Harun - 2 yıl Önce

Askeri ücretliye yüzde 15 bakur pirimine yüzde 19 zam yapılıyo yok böle bişey cifci mazota gübreye elektrige para bulamıyo bu ne ya.

Hasan kalkan
Hasan kalkan - 2 yıl Önce

Hükümetin tabandan bilgisi yok bakanlar herşeyi güllük gülistanlık gösteriyorlar köylünün Allah yardımcısı olsun benim köyümde 389 nufus var tarım bakuru yatıran 3 kişi yok birilerine sesimizi duyurmalıyoz

İsmail ay
İsmail ay - 2 yıl Önce

Bekliyoz inşAllah ayarlalar

Mehmed kocabaş
Mehmed kocabaş - 2 yıl Önce

Gerçekten çok fazla, eskiden dört prim bir emekli maaşı öderdî, şimdi nerdeyse bir prim bir maaş' ı ödüyor

Efe Mesut
Efe Mesut - 2 yıl Önce

Evet indirim istiyoruz 782 ₺ çok ödemekte çiftçi kardeşlerimiz zorlanacak ben şahsen odeyemiyorum

K özdemir
K özdemir - 2 yıl Önce

Aynen çifci maddi olarak çok zordurumda borç lafından ona sırabile gelmiyo tarım krediler avukatlar göz açtırmıyo çifci in canı çok fena yanıyo neyapsın buna bir çare devlet yetkilileri bunu bilmiyomu sanki çifci vatan daşlıktan çıkmış gibi bihalvar çifci tırak törüyle arabasıyla tarla ve eviyle tehdit ediliyor avukatlar ihtiyatlı kararlar çıkartmış sonuç ne olacak


banner151