Tarım Bakanlığında Personel Genel Müdürü resmen göreve başladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda bir süredir boş bulunan Personel Genel Müdürlüğü'ne resmi atama yapıldı. Kamil Tabak'ın görevden alınmasıyla birlikte yerine atanan İrfan İçöz, Bakanlık personeli olmadığı için atama kararnamesi yayınlanmadan görevine başlayamamıştı. İçöz'ün kararnamesi dün yayınlanarak resmi olarak görevine başlamış oldu.

Tarım Bakanlığında Personel Genel Müdürü resmen göreve başladı!
banner200

Personel Genel Müdürlüğü'nü vekaleten yürüten Kamil Tabak, geçtiğimiz günlerde görevden alınmıştı. Tabak'ın yerine İzmir İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden emekli olan İrfan İçöz atanmıştı. Ancak kararnamesi yayınlanmadığı için İçöz, resmi olarak görevine başlayamamıştı. İrfan İçöz'ün kararnamesi dün Resmi Gazete'de yayınlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığında atama ve görevden almalarda Personel Genel Müdüründen ziyade Genel Müdür Yardımcısı Sumru Bilçen ile resmi bir görevi bulunmamasına rağmen Selen Kocabaş'ın ismi sürekli ön plana çıkıyordu. Bu durum Bakanlıkta ciddi bir tepkiye neden oluyordu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 15:00
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
OPERASYON ŞART
OPERASYON ŞART - 3 yıl Önce

Personelde kaşarlanmış, işleri güçleri personeli mağdur etmek olan akp uzmanı, şube müdürü, daire başkanları temizle. Bunlar birlikte hareket ederler, aksi ve art niyetlidirler. Birçok genel müdürün ayağını bu saydığım çoğu aöf mezunu veya imamlıktan geçme ensesi kalınlar kaydırdı. Yıllardır pergemde yan gelip yatan bu yüksek maşalıları temizlemezseniz kangren daha da büyür zulüm daha çok olur.

ZAMAN
ZAMAN - 3 yıl Önce

Ne olacak biliyor musunuz? Kadrolar izmirli ile dolacak. Klasik yöntem. Mehdi gelir diyarbakır ihta olyr fakıbaba gelir urfa ihya olur bu devran sürer gider

sonuna bak
sonuna bak - 3 yıl Önce

Sayın bakan Tarım camiasında adam tokmuş gibi İzmir il özel idaresinden emekli birisini personel genelmüdürü yapıyor.Türksel personel genelmüdürüvselen kocabaş atama yapıyor,hayvanlara cipli küpe takılıp takip edilecekmiş.BunudavTürksel yapacakmış. insaf yav Bakanlığı Türksel e satın kurtulun.Ne uğraşıyorsunuz.Liyakat adalet hak bitti.Konuşacak çok birşey de yok aslında.Sayın bakan Rahmetli babanız sizin yaptığınız bu adaletsizlikleri, acziyetinizi .görseydibsizi yerin dinine sokardı.ülkeyi ve tarımı bitirmeye geldiğiniz belli oldu.Bunu anladık anlamasına da siz bu ülkeyi anlamadınız.Reis bu durumları bilse sizleri kızılayda adar

- 3 yıl Önce

Sendika ayaklarını kesmelisiniz. Çünkü ülkeyi Tarımı değil kendi personellerin düşünüp. Adama göre iş ve ünvan oluşturuluyor

Çok mu Beceriklliler
Çok mu Beceriklliler - 3 yıl Önce

Sayın yorumcular, bütün yorumları okudum. Bende birşeyler yazma ihtiyacı hissettim. Yıllarca bu bakanlıkta çalışan birisi olarak edindiğim tecrübe ve izlenimlerimden bahsedeceğim ancak lütfen ön yargılı olmayın. Ziraat Fakültelerinden "Ziraat Mühendisi" olarak mezun olmuş arpa ile buğdayı dahi ayıramayan, Tarım makinaları bölümünden mezun olmuş mibzerin ayarını bile bilmeyen arkadaşlarımız var. Ha keza Veteriner Fakültesi mezunu aşı yapmasını bilmeyenleride unutmayalım. Bu bakanlıkta çoğunlukla Ziraat Mühendisi ve Veteriner hekim istihdam edildiği halde, niçin tarımda bu kadar sorun yaşıyoruz. Şapkayı önümüze koyalım düşünelim lütfen. Asla hasetlenmiyorum, saygı duyuyorum. Becerisi varsa herkes idarecilik yapabilir.

zeka sorunu
zeka sorunu - 3 yıl Önce

Niyazi rumuzuyla yazan kişi.Her ortamda AöF liler Genelmüdür olabilmeli diye yazıp duruyorsun derdin ne senin .AÖF mezunu olduğunu anladık.zeka sorununun olduğunuda anladık.Yeter be git cehendeme direk ol.İnsanları meşgul edeceğine adam gibi fakülte bitir.

tarım
tarım - 3 yıl Önce

Mustafa aksunun oldugu yerde barınması cok zor aksunun devlet tecrubesı olmadıgı için genel mudurle calışması cok zor bakan ve aksu cok kişinin ahtını aldılar malamların gelio gecici oldugunu bilmeleri lazım iftira ile bir cok burokrat gorevden alındı hırsızlar hala işbasında bakanlık turkcelin arka bahcesi oldu

VAN GÖLÜ
VAN GÖLÜ - 3 yıl Önce

Van il tarım müdürü acil alınmalı. Yaptıklarını bir bilseniz... bakanlık müfettişlerine bile pabuçları ters giydirmesini bilen bir kurt. Yaşlı kurt, personel arasında yerli-yabancı ayrımı yapıyor. İşe gelen personel var, gelmeyen var.


banner251