Tarım Bakanlığında Personel Genel Müdürü istifa etti!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Personel Genel Müdürü İrfan İçöz, sağlık nedenlerini gerekçe göstererek görevinden istifa etti. İrfan İçöz ile ilgili farklı iddialar gündeme gelmişti. 

Tarım Bakanlığında Personel Genel Müdürü istifa etti!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne Şubat 2019’da Cumhurbaşkanlığı Kararı ile atanan İrfan İçöz, bugün görevinden istifa etti. İçöz, geçtiğimiz aylarda Tarım ve Orman İl Müdürlerinin whatsapp grubunda yaptığı bir paylaşımla gündeme gelmişti. 

İRFAN İÇÖZ KİMDİR?

İrfan İçöz, 1958 yılında İzmir’in Tire ilçesine bağlı Gökçen beldesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve üniversite eğitiminin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nda kontrol mühendisi olarak çalışma hayatına başladı. Bu kurumda 6 yıl mühendis 1 yılda şube müdürü ve 10 yılda daire başkanı olarak bulundu. Daha sonra üç yıl Gaziemir Belediyesi’nde, teknik işlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttü. 5 Nisan 2009 tarihinde İl Özel İdaresi Genel Sekreter yardımcılığı’na atanan İçöz, burada idari işlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. İrfan İçöz yürütmekte olduğu genel sekrter yardımcılığı görevine devam ederken 18.08.2010 Tarihli İçişleri Bakanlığı Onayıyla İzmir İl Özel İdaresi’ne Genel Sekreter olarak atandı. İrfan İçöz daha sonra 2014 yılında emekli oldu. 8 Şubat 2019 tarihinde yayımlanan kararla da Tarım ve Orman Bakanlığında Personel Genel Müdürlüğüne atanmıştı.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 20:48
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlçe Müdürü
İlçe Müdürü - 12 ay Önce

Bu genel müdürün yaptığı tüm atamalar incelenmelidir, beni ve benim gibi sınavla atanmışları perişan ettiler.

Personel
Personel - 12 ay Önce

Darısı başta Mustafa Sönmez, Mahmut Yarar ve 2 yıllık ev ekonomisi mezunu olan Genel Müdür yardımcısı Halim Bedize

Gülbahar dorukoğlu
Gülbahar dorukoğlu - 12 ay Önce

Sizi kutluyorum tarımdan haber.bu adamın ipliğini pazara çıkardınız.bu adamın whatshap yazışmaları kendisini ele verdi ayrıca facesinde bunlar gelip her türlü usulsüzlüğü yapıp ben gidiyorum deyip gidiyor..bunun yaptıklarının bir hesabı yokmu.cezası yokmu..bu nasıl bir iş.bu adam çok ah aldı birde tabi özel işlerini büyüttü.seni bu genel müdürlüğe atayanlarda gider umarım.hastaymış..ne hastası..neren hasta..sen insanları salakmı zannediyorsun..

devlet
devlet - 12 ay Önce

Bu Genel Mudur hakkinda bende iki cift laf soylemek istiyorum...Cumhurbaskanligi tarafindan yapilan atamalarda istemedikleri yoneticileri karalayip iftira atiyorlar...benim basima geldi...gozlerime inanamadim.. Allah bildigi gibi yapsin bunlari ahirette nasil hesap verecekler bakalim

Adana ilçe müdürü
Adana ilçe müdürü - 12 ay Önce

Bu müdürün istifası yaptığı kötülükleri örtecekmi.adana gibi bir tarım ve bitkisel ürün deposu olan yere getirdi adıyamandan bir müdür veteriner.Allahtan korkun bu müdürü buraya ne için atadınız.adam birşeyden anlamıyor. adana tarımı mahvettiniz mehti bey her ile ilin potansiyeline göre müdür atardı.adanaya veteriner olurmu..olmaz tabiki olursa işte böyle adana tarımı bitirirsiniz..Allahını seven bu müdürü adanadan alsın .irfan içöz bakanlığın attını üstüne getirdin git şimdi.ama seni oraya getirende kabahat..

önce edep önce edep
önce edep önce edep @Adana ilçe müdürü - 12 ay Önce

Bu nasıl bir edep, uslüptür yahu. Siz Adananın hangi İlçesinde Müdürsünüz yazmamışsınız. Şahsen ol İlçenin tarım işleri için içimi bir endişe kapladı.
Siber suçlar için yasal düzenleme ihtiyacı var bu ülkede. Eline klavyeyi alan biri keyfinin istediği gibi kimseyi karalayamamalı.

Bak şu işe
Bak şu işe @Adana ilçe müdürü - 12 ay Önce

Adana da hayvansal üretim yok mu? Ayrı bir veteriner teşkilatı gerekli.

HDM
HDM @Adana ilçe müdürü - 12 ay Önce

Önceki müdürde veterinerdi ama senden böyle bir tepki gelmedi,yoksa sen eski müdürmüsün adamı karalıyorsun.

Ummuhan GÖZ
Ummuhan GÖZ @Adana ilçe müdürü - 12 ay Önce

Sayın bakan bunları almazsa kendi koltuğu tehlike de bir an önce acele bunları alması lazım yoksa iki ay içerisinde kendi gider, izleyip görelim. Tefdiş kurulu bşk. 2012 de hükümete veryansın eden paylaşımları sosyal medyasında açık açık mevcut, devleti koruyan ve reisci bürokratları soruşturma açarak görevden alan bunlar, ayrıca devleti yiyen iş adamlarının müfettiş kanalıyla kapattırıp tayyipçi bürokratları bakana yanlış bilgi vererek alan bu insan biri gitti. Geri ikisi kaldı bunlarlanda hesap vaktti yaklaştı merak etmeyin aslanlarım, bakan bey bu iki almazssa kendi sonunu hazırlar, reise evraklar gitti bile sayın bakan hızlı hareket etmeli,

Hakkı Çalınan Yüksek Mühendis
Hakkı Çalınan Yüksek Mühendis - 12 ay Önce

Kendisi g.müdür olduğu dönemde bakanlığa yapılan atamalar ANAYASAYA aykırıdır. Başka kurumda vardiyalı çalışan bir düz memurum, gıda yüksek mühendisiyim. Kendisi bir düzenleme ile unvanına bakılmaksızın TÜM KAMU PERSONELİNİN sadece 2020 yılı için unvan değişikliği kapsamında 2020/7 atamasına tercih vermemesi için elinden geleni yaptı. HAKKIM HELAL DEĞİLDİR. KPSSDEN 90 ALDIM. MESLEĞİMİ YAPAMIYORUM. SENİN DE YOLUNA SENİN GİBİLER ÇIKSIN İNŞALLAH.

Kurum personeli
Kurum personeli - 12 ay Önce

Genel müdür değil oradaki yardımcıları ve daire başkan vekilleri ile diğer oturmaktan göbek bağlamış eski memurlar evvela gitmeli ve PERGEM de lağvedilmeli yerine yeni yüzlerden müteşekkil yepyeni bir İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ kurulmalıdır.

adna mühendis
adna mühendis - 12 ay Önce

İyiki gitti.Bu adam başdan berli yanlış kişiydi.Adanaya bir il müdürü gönderdi.Aynı kendisi gibi Adanada bir kaç kişi almış bu il müdürünü cembere cevir Allah cevir.Adanayaıda bitirdiler.


banner151

banner251