GTS barkodu olmayan gübrelere el konulacak!

Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, Ankara ili sınırları içerisinde yol kontrol denetimlerinde üzerinde Gübre Takip Sistemi barkodu olmayan gübrelere kesinlikle el konulacağını ve kolluk kuvvetleri gelmeden kamyonun salınmayacağını belirtti.

banner247
GTS barkodu olmayan gübrelere el konulacak!
banner200
banner217

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı'nda yapılan toplantıda gübre takip sistemiyle ilgili önemli kararlar alındı.

Toplantıya, Ankara Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Denetim Grup Müdürü Ülkü Güngör, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Denetim Koordinasyon Müdürü Duygu Sezgi Turan, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı İhbar, Denetim ve Şikayetleri Değerlendirme Müdürü Ömer Ali Şenol, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürü Canan Akten ve 88 vergi denetim uzmanı katıldı.

Toplantıda gübre takip sistemiyle ilgili bir sunum yapılırken, Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, Ankara ili sınırları içerisinde yol kontrol denetimlerinde üzerinde barkod olmayan gübrelere kesinlikle el konacağı ve kolluk kuvvetleri gelmeden kamyonun salınmayacağının altını çizdi.

Sunum ve sonrasında soru-cevap bölümünde vergi denetim uzmanlarının birçok sorusu yanıtlanarak, denetimde nelere dikkat edilmesi gerektiği görsel destekle tek tek anlatıldı. Ayrıca katılımcılara, GİB ile yapılacak olan e-Fatura, e-İrsaliye, e-Arşiv hakkında yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verildi.

MUĞLA’DA TÜM KATILIMCILARA GTS ANLATILACAK

Toplantıda Ankara Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, 22-24 Nisan arası Muğla'da Türkiye'nin tüm illerinden ilgili kurumların katılım sağlayacağı "El Yapımı Patlayıcılarla Mücadelede Farkındalık" çalıştayında Gübre Takip Sistemi'nin anlatılmasının çok isabetli olacağının altını çizdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 21:18
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
İmdaaaatttt
İmdaaaatttt - 13 ay Önce

Sorun çözmesi gerekenler bizatihi sorun iseler, sorun çözülebilir mi Allah aşkına? Ttkk'nde bu kaçıncı g.md ve yardımcılarıdır ki, bankacıların bile alamayacağı bir kaç yüzbin liralık aylık gelirler için kuruma çullandıkça çullanıyorlar. Neredeyse her Sayıştaycı ilerde tkk'ye kapağı atmak derdinde!.. Yönetim Kurulu dersen 4 asgari ücrete sus olan kişilerden oluşuyor. Maaş kamudakinden 1 lira bile fazla olmayacak diye karar alsalar akbabalar elini ayağını çeker. Şef olmak için millet ansiklopedi kalınlığında not okumak zorunda iken, tek satır iş ve mevzuat bilmeyenler 30 yaşında G. Md Yrd, D.Bsk'nı yapılıyor. Çiftçinin şikayeti asla bitemez bu durumda... İmdaaaaatttr diyoruz, duyan yok.

Tahir Gorgen
Tahir Gorgen - 13 ay Önce

Kurakligi yogun bir ulkede. Cinko arpanin bugdayin sapini kalinlastirir (dapta oyle cunku icerikliginde/kutlesinde Fosfor miktari/orani cok) ve bugdayin arpanin su tutma kapasitesi yukselir. Diyen yok iyimi..

Daha derine atar isen arpayi bugdayi, ekim zamanindan bir iki hafta once ekip, yine avantajli olursun cunku ilk once topragin ust yuzu (daha cok) kurur.

Tohum secimi onemli vesaire.

Amma ben ekmiyecegim. Cunku degmez. Arpa 1300tl olaraktan en azindan belirlense idi eker idim.

Ornek vereyim al. Ekmek 200gram ve 1 tl idi. Gramagdan dusuruyorlar idi. Psikolojik ya. Ekmek 2 tl olur ise herkez anlar.

Ee ekmek suan Kuluda 1.25olmus. Ve merak ediyorum halen 200grammi?
Peki bugday arpa neden o fiyata aliniyor?

Ben 1 kilo bugday verip bir ekmekmi alacagim?

Carsiya 330kilo arpa ile ciktim diyim demin bitti para 6 torba 50 kiloluk. Vede 30 kilo yaninda.

Hoscakalin. Ha simdi arpanin dagar kari 80 tlye. 250kilo dagara hesabi. 50 dagar ekip kurak gecmez ise dolu vurdu ama vurmaz ise. Traktorume 4 lastik alacagim oylemi? Kari ile? Kaldiki zaten pesin ekmis idim. Altina dovize yatirsa idim veya baska yere bari parami kaybetmez idim.

Simdi sizler neden tarim bitti bittiyor diye devam edin.. hoscakalin.

Dünya küçük bir köy.
Dünya küçük bir köy. - 13 ay Önce

Tarımda girdi maliyetlerinin yüksekliğinden şikayet eden dostlar! Dur kontrol altında, bundan emin olabilirsiniz! Tkk Genel Müdürü son iki ayda İran, Çin, Hindistan, İspanya, İtalya ve şimdi de... Abd... Adamcağız soruna ilaç bulayım diye gitmedik ülke bırakmayacak! Bugün olmazsa yarın, bu yıl olmazsa gelecek seneye herşey çok güzel olacak diye çırpınıyor yiğidim.

Yunus olcer
Yunus olcer - 2 ay Önce

Ekrem bey lutven iletisim adresinizi verirmisiniz

banner248
banner151