Bakan Albayrak müdahale etti tartışmalı isim Tarım Kredi Holding'de göreve başlayamadı

Tarım Kredi Kooperatiflerinin Gübretaş başta olmak üzere bütün iştiraklerini tek bir çatı altına toplayan Tarım Kredi Holding’e yapılacak atamaya Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın müdahale ettiği ve bundan dolayı Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın çok istediği atamayı gerçekleştiremediği ortaya çıktı. 

Bakan Albayrak müdahale etti tartışmalı isim Tarım Kredi Holding'de göreve başlayamadı
banner200

Tarım Kredi Holding’e üst düzey yönetici olarak Ergin İçenli’nin getirilmesi bekleniyordu. Ergin İçenli, holding binasında çalışacağı odanın duvar kâğıtlarını bile belirlerken, makam aracının dahi tahsis edildiği kaydediliyor. 

BAKAN ALBAYRAK BU ATAMAYA MÜDAHALE ETTİ

Ergin İçenli’nin Tarım Kredi Holding’de bugün yarın göreve başlaması beklenirken, kulislerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bu atamaya müdahale ettiği ve İçenli’nin göreve başlamadan atamasının iptal edildiği ortaya çıktı. 

İÇENLİ, 2018'DE FABRİKALARA GEÇİLEN KIYAKLA GÜNDEME GELMİŞTİ 

Bilindiği üzere Ergin İçenli’nin ismi, 2018 yılında yapılan şeker fabrikalarının özelleştirilmesinde Türkşeker Genel Müdürü iken fabrikaları alan firmalara yönelik yapılan kıyakla gündeme gelmişti. 

FABRİKALARIN SATIŞA KONU OLMAYAN TIRLAR DOLUSU DEĞERLİ MALZEMELERİ FİRMALARA VERİLMİŞTİ 

İçenli, Türkşeker Genel Müdürü iken özelleştirme ihalelerinde satışa konu olmayan ve Ankara’da merkez depoya gönderilen fabrikaların değerli malzemeleri tekrar fabrikaları satın alan firmalara gönderilmişti. Kamuoyunda bu olay büyük yankı uyandırırken, şeker fabrikalarını alan firmalara büyük bir kıyak olarak değerlendirilmişti. İçenli, bu kıyak iddialarının hemen arkasından Türkşeker Genel Müdürlüğü görevinden alınmıştı. 

GÖREVDEN ALINMASINDA ALBAYRAK ETKİLİ OLMUŞTU 

Türkşeker, özelleştirme kapsamında bulunurken, Özelleştirme İdaresi de Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı. Dolayısıyla İçenli’nin kıyak iddialarının hemen arkasından görevden alınmasında o dönem yine Bakan Albayrak’ın etkili olduğu gündeme gelmişti.

POYRAZ ÇOK İSTEDİĞİ ATAMAYI YAPAMADI

Kıyak iddialarından dolayı Bakan Albayrak tarafından görevden alınan bir ismin, Tarım Kredi Kooperatiflerinin 14 şirketinin bir arada toplandığı önemli bir holdinge Fahrettin Poyraz tarafından üst düzey yönetici olarak atanmak istenmesi dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 22:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Trabzon hakkında
Trabzon hakkında - 1 yıl Önce

Giresun'dan merhaba Trabzon bölge müdürlüğü liyakat sorunu var anladığım kendini begenmisler topluluğu... Göbekli müdürler hepsi birbirini kesiyor saçma sapan bir yer.

Dikkat
Dikkat @Trabzon hakkında - 1 yıl Önce

Adam cenazesine gidiyor içerde izni var personel izni yaz gönder diyor . işten kovuluyor . Fetö den adam açığa alınıyor ne dergi gazete okul dersane bankasına hicbirsey sine kaydimiz yok adam geri geliyor biz gelemiyoruz .Adam Kayırma buroo

E.Ç
E.Ç @Trabzon hakkında - 1 yıl Önce

E.ç gibi biri normal bir personel yapsa anında işten atılması gerekirken nasıl bu kurumda hala anlayamadım.

Muaz hakettin
Muaz hakettin @Trabzon hakkında - 1 yıl Önce

Kelkit tkk müdürünün teftiş çıkarttığı zimmet kaldırılmasinı yaptın Kurum teftiş ne işe yariyor

Ah. Trabzon
Ah. Trabzon @Trabzon hakkında - 1 yıl Önce

Nolacak bu Trabzon un halı tombala oynuyor resmen duyarsız genel müdürlük

Arpa kadar beyinle
Arpa kadar beyinle @Trabzon hakkında - 1 yıl Önce

Zarar yuvası batık bank yakında çiftlik bank olur. usulsüzlük almış başını gidiyor Trabzon'da tarım varmı Bayburtta olmalı bölge müdürlüğü.Trabzon..kooperatif lerde Ziraat muhendisi yokken 2019 bölge müdürlüğü doluydu ..personel yıllık izine çıksa yerine bakacak birini bul şefler ne işe yarıyor . Not. Cenazeye giden personel işten atılır . Zimmet para geçirme ... iyi yönetici olsalar oturdukları lojmanlar Ankara merkez birliği el koymazdi borçlarından..koperat lerde personele tepeden bakmalar çiftçiyi tepeden bakmalar mobing

Liyakat
Liyakat @Trabzon hakkında - 1 yıl Önce

Aynı durum ne yazikki Ankara Bölgedede var.

2018-2020 arası
2018-2020 arası - 1 yıl Önce

Poyrazin görevden alınması yakın!!! Ve konu başlığı tarihler arasında yani poyraz geldikten sonra gerçekleşen tüm atamalar ve bazı atamalar tespit edilecek ve liyakat üzere olmayan atamaların gereği yerine getirilecektir. Poyraz-kinay-tatlı-yilmaz-yumakli holding atamaları ile iştirakler alt atamaları kendini iyi düşünsün poyraz ve atandıklarının atamaları ile iştiraklerde saltanat sürenler devir kapanıyor gitmez dedikleriniz gidecek!!!!

Bekleyin Görün
Bekleyin Görün @2018-2020 arası - 1 yıl Önce

Sayın Berat Albayrak bakanımız ile Sayın Bekir Pakdemirli bakanımız görüşüyorlarmış, çok yakında operasyon başlıyor anlaşılan, hem görevden el çektirme hem soruşturma. Hadi hayırlısı.

Yazık
Yazık - 1 yıl Önce

Bu adamların niyetleri halis değil. 40 örnekle belli oldu artık. Kuruma değil sadece, ülkeye yazık.

Hak hukuk adalet
Hak hukuk adalet - 1 yıl Önce

Bence tarım Kredi kooperatiflerinde Sayın Bakanımız ve Sayın Başkanımız herkesi görevden bir an önce almalı

Temizsen olmaz!
Temizsen olmaz! - 1 yıl Önce

Poyraz atayacağı kişilerden temiz kağıdı isteyip, getirenle iş yapmayan kişi gibi. İlla bir bulaşığı olması şart sanki!

Tekirdağ
Tekirdağ - 1 yıl Önce

Tarım kredi de köklü değişiklikler ve yenilikler gerekmekte.Bunları sıralasam sayfa almaz.Kurumun sitesine baktım medyaya yansımış günlerce gündemde kalmış örf ve töremize aykırı yaşamı nedeniyle emekli olmak zorunda kalan birinin resmini eski ..... ler yerine resmini aşmışlar midem bulandı.Nasıl bir iş merak ediyorum

Tkk
Tkk - 1 yıl Önce

Poyraz geldiginde sert esti her gecen gun hizi kesildi sti lere atadigi sonra kovduğu sozde kim varsa baska yere md oldu o kadar çok soylendiki bu adan is yapmaz gecmisi karanlık ama dinlemedi demek isine geldi cark döndü isi biten carktan çıktı baskasi geldi cark yine döndü carktan cikan ya baska yere murid oldu yada sen az dinlen cok zeytin cirptin yoruldun yüzün adin unutulsun geri gel dendi ama cark da disliler tek tek kirildi artık donemez hale geldi inşaAllah bir firtina çıkacak ne kadar vatan a bayraga ulkeme ihanet eden cebinden baska derdi olmayan emiri bagli oldugu kurumdan degilde seyh den alan ne kadar rezil varsa GİDECEK e ALLAH buyuk giderken rezil gitsin eden kimse alem bilsin

Senol
Senol - 1 yıl Önce

Bunların tarım politikaları neresinden tutarsan tut elinde kalır.


banner251