" />

Kestane Kabağı Festivali yapıldı

Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen "Kestane Kabağı Festivali"nin bu sene üçüncüsü düzenlendi.

Kestane Kabağı Festivali yapıldı
banner282

Festival de konuşan Bilecik Valisi Süleyman Elban, "Ürünlerimizi tanıtabilmek için benzeri organizasyonlara ihtiyacımız var. Bunun için de farklı yöntemler belirlenir. Bizler daha çok festival şeklinde düzenleme yapıyoruz. Festivalle hem ürünümüzü tanıtıyoruz hem de gurbette yaşayanların bir araya gelmesine vesile oluyoruz. Gelecek yıllarda, tanıtımla daha büyük üretim yapılacağına inanıyorum. Kabağımız ismiyle aynı zamanda ilimizi de tanıtmış olacak. Bu tür etkinliklerin diğer köylerimizin de ürünlerini tanıtmaları ve bir araya gelinmesi için örnek teşkil etmesini diliyorum." dedi.

Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız ise ''Narenciye hariç her türlü ürünün üretilebildiği tarımsal potansiyeli büyük bir iliz. Kızıldamlar'da daha önce kabağın pazarlanmasında yaşanan sorunların bu festivalle sona erip daha tarlada satılması bizi mutlu ediyor. Kızıldamlar'da kestane kabağının üretimine sahip çıkan muhtarımıza ve çiftçimize teşekkür ediyorum.'' dedi.

YORUM EKLE
banner151