Tarımsal kredi faizleri düştü! İndirimli tarımsal kredilerde faiz oranı ne oldu?

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından çiftçiye kullandırılan tarımsal sübvansiyonlu kredilerde faiz oranı yüzde 16'dan yüzde 12'ye indirildi.

Tarımsal kredi faizleri düştü! İndirimli tarımsal kredilerde faiz oranı ne oldu?
banner200
banner217

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, tarımsal kredilerde faiz oranlarının indirilmemesine yönelik yaptıkları eleştirinin karşılık bulduğunu belirterek, Ziraat Bankası'nın sübvansiyonlu kredilerde faiz oranını yüzde 16'dan yüzde 12'ye indirdiğini kaydetti. Aygun, "Çiftçiler adına mutluyuz" dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TBMM Başkanlığı’na 4 Kasım 2019 tarihinde sunduğu soru önergesinde ve TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Ziraat Bankası’nın konut ve taşıt kredilerinde faizleri aşağıya indirmesine karşın tarımsal kredilerde faizi yüzde 16’da tutmaya devam etmesini eleştirerek, “Tarım Bakanlığı ne zaman uykudan uyanacak” diye sordu. Kürsüden yapılan bu eleştiri yanıt buldu. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü, tarımsal sübvansiyonlu kredilerde faizleri yüzde 12’ye indirdi. Bu gelişmeyi yorumlayan Aygun, “Tarım Bakanlığı, sesimizi duydu, çiftçiler adına mutluyuz” diye konuştu.

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, 4 Kasım 2019 tarihinde verdiği soru önergesinde, “Araç kredisinden konut kredisine kadar bütün kredilerde faiz oranları düşerken, Ziraat Bankası’nın sübvansiyonlu kredilerinde düşüş yapılması için çalışmalarınız var mıdır” diye sormuştu. 

TARKİM Bitki Koruma A.Ş’nin daha az fiyatla ilaç satarken Tarım Kredi’nin kendi ortakları olan çiftçilere yüzde 25-30 daha pahalı ilaç sattığına işaret eden Aygun, tarımsal kredilerde faizlerin yüzde 16’da tutulmasını eleştirdi. 

Ziraat Bankası, bu eleştirilerin ardından tarımsal kredilerde faizleri yüzde 12’ye indirdi. Bu gelişmeyi değerlendiren Aygun, “Çok sevinçliyiz, çağrımız yanıt buldu, çiftçilerimizi bir nebze de olsa rahatlatabildik” diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 16:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tra bzon
Tra bzon - 1 yıl Önce

Bu kurum kadar ciftciyi yoran yer yok b3 mudur ne yardimci ne şef ne personel toplasan 3 kişi çalışıyor gerisi .

çetin çolak
çetin çolak @Tra bzon - 1 yıl Önce

Gercek teftiş göreve @Tra bzon ile yorum yapan personelimiz aşağıdaki yazıklarını seni ispata davet ediyorum. Senin çalışan olduğunuda biliyorum. zamanı gelince gereken yapılacaktır. Bu arada evet ben lise mezunu olabilirm. sen üniversiteyi okumuş olabilirsin ama adam olamadın. ortalığı karıştır gel trabzon bölgeyi karıştıramassın. 24 senedir hizmet veriyorum yakında görüşeceğiz.

Gercek teftiş göreve
Gercek teftiş göreve @Tra bzon - 1 yıl Önce

Cetin denilen arkadaş nasil bölgede çalıştırılıyor bölgeyi temalı nasil ediyor sorularımıza cevap alamıyoruz bu arkadaşların mezuniyetleri nedir !!! Bunlar 3 kişi akraba nasil oluyor bölgede 5 de oldukları söyleniyor bukadar göze sokulmaz trabzon bölge 3-4 kişi hariç hepsi trabzonlu neden bayburtlu yok alucurali yok bölge müdürlüğü kendi içinden alır target çalışanları dahil edelim torpil ile trabzon bölge alıyor millet ise zorla giriyor giriş belli teftiş genel müdürlüğü göreve davet ediyorum bir iş yapacak iseniz burdan bu problemi cozun

Selam Aleykum
Selam Aleykum @Tra bzon - 1 yıl Önce

Katılıyorum dik burunlu tipler burda valla kötü yazık .

Dogru
Dogru @Tra bzon - 1 yıl Önce

Bölge müdürlüğü fiyasko çöp. Kibir bilmiş ukala bencil torpil usulsuz nasil hepsi bir araya böyle geldi hayret temeli bozuk.yapi

Ayhan Çelik
Ayhan Çelik - 1 yıl Önce

Nerde2018 gecikmeli desdek parası bu hep siyaset yapmak değildir birazda vatandaşları mağdur etmemeliyiz

herkes evine
herkes evine - 1 yıl Önce

Poyraz'ın yapacağı iş, İris Akademi'ye geri gitmek. Yardımcılarınınsa geldikleri yerlere dönmeleri... Bunların çiftçiyle işleri yok!

TKK. Lı
TKK. Lı - 1 yıl Önce

Ziraat bankası TKK ya kaçtan kredi kullandıracak acaba sorun burada. 12 de mi yoksa ticari faizdenmi.

Çok yüksek
Çok yüksek - 1 yıl Önce

Enflasyonun 8.55 diye açıklandığı ülkede 100 de 12 faiz Çok yüksek faiz...ürünlerimize 8.55 zam yaparlar faizide 12 artı hayat sigortası artı tarsim artı sorgulama parası..vs ekleyerek 100 de 17 den ödetirler...cepten çıkan paranın hepsi faizdir...uyanın muhtaç olmamaya çalışın...

TARIM KREDİ
TARIM KREDİ - 1 yıl Önce

SYIN BAKANIM GN MD KENDİ ŞİRKETİ OLAN İRİS AKADEMİDEN ADAM TRANSFER ETMEKLE MEŞKUL DÜNKÜ BİLGSİZ ÇOLUK ÇOCUĞU DAİRE BAŞKANLARI MÜDÜR YAPMIŞ LİYAKAT EHLİYET SIFIR KENDİ ŞİRKETİNDE YAVERLİK YAPANLAR ASİIL PERSONELE KÖK SÖKTÜRÜYOR BAKANIM ARTIK YETER REİSİM YETİŞ

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Tkk ne devlet ne millet ne baska birsey adina calisiyor nasilki sağlık menzilin elinde burasida asagidan yukari baska bir cemaatin elinde devlet in bunu bilmemesi mumkun degil neden sessiz kaliyor anlamiyorum tum imkan lar kendilerine kullanan bir sistem var gerisi yalan.

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Terörist sadece sınırlarımızdamı,bu kurum tefeci ve terörist kurum çiftçilerin kanını etmiyor kapatın bu kurumu


banner151

banner251