Eskişehir tarımına 31 milyon TL hibe desteği

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi 13'üncü etap programı kapsamında yapılan başvuru sonuçları belli oldu. Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Projeleri geçen ve yaklaşık 31 milyon TL tutarındaki projeleri kabul gören 130 yatırımcımıza yüzde 50 oranında hibe desteğinde bulunulacaktır" dedi.

Eskişehir tarımına 31 milyon TL hibe desteği
banner200

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, şunları kaydetti:

“Tarım ve Orman Bakanlığımızca, 2019/30 sayılı Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında yapılan değerlendirme ve bütçelendirme çalışmaları sonucu ilimizden ekonomik yatırımlar konusunda uygunluk kriterlerini taşıyan 130 adet proje kabul edilmiştir.

Projeleri geçen ve yaklaşık 31 milyon TL tutarındaki projeleri kabul gören 130 yatırımcımıza yüzde 50 oranında hibe desteğinde bulunulacaktır. İlimizde üretilen tarıma dayalı ürünlerin yerinde işlenmesi ve değerlendirilmesi katma değer açısından çok önemlidir, üreticilerimize ve ülke ekonomisine olumlu katkı sağlayacaktır.

Öncelikle “Yarısı Sizden Yarısı Bizden” sloganıyla verilen 13.Etap Proje hibesini almaya hak kazanmış 130 yatırımcımıza tebligat yapılarak uygulamalar hakkında detaylı bilgiler verilecek ardından gerekli belgelerini tamamlayan yatırımcılarımızla İl Müdürlüğümüzde hibe sözleşmesini imzalanacaktır.

Bu kapsamda İlimize verilecek hibe desteğinin doğal kaynaklar ve çevrenin korunması dikkate alınarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesini, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesini, gıda güvenliğinin güçlendirilmesini, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması sağlanacağının temennisiyle Eskişehir tarımı ve ülke ekonomimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
DraGon
DraGon - 2 yıl Önce

Millete avanta para dağıtarak bu işi çözemeyeceğinizi bi öğrenemediniz gitti...adam hibe almak için dümenden bi işletme kuruyo,1 sene sonra iflas ettim deyip kapısına kilidi vuruyo ya da satıyo,,aldığı para mis gibi yanına kar kalıyo...yazık şu hale...bi de övünüyolar şu kadar hibe verdik,,şu kadar para dağıttık diye...

banner151

banner251