TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarım Kredi Marketlerin başına atanan Tağşişli Genel Müdür’den dolayı zor günler geçiriyor. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, skandal atamadan dolayı Cumhurbaşkanlığından sert bir tepkiyle karşılanırken, bu tepkiler üzerine Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye atanan Yavuz Mehmet Bulut’u görevden alacağı öğrenildi. Ancak Bulut’un Milli Gazete’nin haberleri üzerine alınmadığı algısını oluşturmamak için de ‘vekalet’ gerekçesinin arkasına gizlenileceği kaydediliyor. 

TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR KAMUOYUNDA İNFİALE NEDEN OLMUŞTU  

Halka sağlıklı gıda temini ve çiftçinin ürünlerinin doğrudan halka satılması amacıyla kurulan Tarım Kredi Marketlerin bağlı olduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye geçmişte ortağı olduğu gıda firmalarının hileli ürün ürettiği için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan taklit ve tağşiş listesinde defalarca yayınlanan bir firma ortağının atanması kamuoyunda infiale neden olmuştu. 

Tasarruf tedbirleri eski Tarım Bakanlarına uygulanacak mı? Tasarruf tedbirleri eski Tarım Bakanlarına uygulanacak mı?

TARIM KREDİ KAMUOYUNU YANILTICI AÇIKLAMA YAPARAK TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜRÜ SAVUNMUŞTU!

Tarım Kredi Kooperatifleri, Milli Gazete tarafından ortaya çıkarılan skandal atamayla ilgili olarak kamuoyunu yanıltan bir açıklama yaparak tağşişli genel müdürü savunmuştu. Tarım Kredi Kooperatiflerinin, Tarım ve Orman Bakanlığında belgeli olan kayıtların üstünü örtmeye çalışması manidar bulunmuştu. 

KENDİ BECERİKSİZLİKLERİNİN ÜSTÜ ÖRTÜLÜRKEN TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR HABERLERİNE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLDİ 

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ile Tarım Kredi Birlik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okan Ateş’in, beceriksizliklerinin ortaya çıkmaması için tağşişli genel müdüre dokunmayarak görevini sürdürürken, Tarım Kredi Birlik A.Ş’nin talebi üzerine kurum itibarını zedelediği gerekçesiyle Mahkemeye başvurarak haberlere erişim engeli getirilmesi dikkat çekmişti.  

MİLLİ GAZETE’NİN HABERLERİ ÜZERİNE ALINDI ALGISI OLUŞTURMAK İSTEMİYORLAR!

Kamuoyundan gelen tepkileri yok sayan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın, Cumhurbaşkanlığından da sert bir tepkiyle karşılandığı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığından gelen tepkiler üzerine zor günler geçiren Poyraz’ın Yavuz Mehmet Bulut’u görevden alacağı öğrenildi. Ancak bu görevden almanın tağşişli genel müdürü savunan açıklamadan dolayı kendilerini kamuoyunda zor duruma düşüreceği hem de Milli Gazete’nin haberleri üzerine alındığı algısını oluşturmamak için vekalet gerekçesinin arkasına saklanılacağı kaydediliyor. 

TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR ÖNCE GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞINA GETİRİLECEK SONRA TAMAMEN GÖREVDEN ALINACAK 

Bunun için Yavuz Mehmet Bulut’un yerine öncelikle asaleten bir atama yapılarak, Bulut da tekrar Genel Müdür Yardımcılığına getirilecek. Kamuoyuna da ‘görevden almadık vekaletini kaldırdık’ şeklinde bir açıklama yapılarak kendilerini savunacaklar. Bulut, bir süre sonra yani konu kamuoyunda unutulduktan sonra Genel Müdür Yardımcılığından tamamen alınacak. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ve Tarım Kredi Birlik AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okan Ateş de tağşişli genel müdür atamasında kendi sorumluluklarından kurtularak, koltuklarını korumuş olacaklar. 

ARTIK TÖVBE ETTİ BU İŞLERİ YAPMIYOR!

Diğer yandan Poyraz ve Ateş’in skandal atamadan dolayı karşı karşıya geldikleri ve Ateş’in tağşişli genel müdürü savunmak için Poyraz’a; ‘Yavuz Mehmet Bulut’un artık tövbe ettiği ve bu işleri yapmadığı’ şeklinde bir savunmada bulunduğu kaydediliyor.