Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler kapsamında vaatlerini açıklarken, hayvancılıkla ilgili olarak büyükbaş ve küçükbaş hayvan sayısı artırılarak vatandaşın ekonomik fiyatlarla ete ulaşımının kolaylaştırılacağını belirtti. 

Erdoğan, ayrıca mera, yaylak ve kışlak alanlar ıslah edilerek, hayvancılığın destekleneceğini vaat etti. 

Erdoğan’ın 14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimler kapsamında hayvancılıkla ilgili açıkladığı vaatleri, 2018 seçimlerinde verilen vaatleri akıllara getirdi.  

Canlı hayvan fiyatları yerinde durmuyor! Buzağı, besilik dana ve damızlık düve fiyatları bu hafta da arttı! Canlı hayvan fiyatları yerinde durmuyor! Buzağı, besilik dana ve damızlık düve fiyatları bu hafta da arttı!

2023 VAATLERİ 2018 VAATLERİNİ AKILLARA GETİRDİ!

24 Haziran 2018’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi açıklanan AK Parti hükümetinin seçim beyannamesinde, ülke hayvancılığının kendine yeterli hale getirileceği vaade dilmişti.  

Ancak gelinen nokta, uygulanan yanlış politikalardan dolayı ülke hayvancılıkta büyük bir krizin içine sürüklenirken, krizin aşılması için yoğun bir şekilde kasaplık ve besilik hayvan ithalatının yanı sıra karkas et ithalatı da yapılmaya başlandı. 

erdoğan seçim