Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 2022 üretim yılı (yağlı tohumlar-ayçiçeği) fark ödemesi desteği askı icmalleri ile ilgili bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda 2022 yılı yağlık ayçiçeği fark ödemeleri desteği icmallerinin 28 Mart’ta askıya çıkarılacağı belirtilerek, icmallerin 5 iş günü askıda kalacağı kaydedildi.

Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden konuyla ilgili yayınlanan duyuru şöyle: 

"18 Kasım.2022 tarih ve 32018 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi yapılmasına Dair Tebliğ kapsamında 2022 Üretim Yılı Fark Ödemesi Desteği (Yağlı Tohumlar-Ayçiçeği)  Askı İcmal Listeleri 28.03.2023  tarihi itibariyle Muhtarlıklar ve İl Müdürlüğümüz Web sayfasında 5 gün süre ile askıya çıkarılmıştır. 

Fındık üreticisinin dikkatine! Alan bazlı gelir desteği askı icmalleri yayınlandı! Fındık üreticisinin dikkatine! Alan bazlı gelir desteği askı icmalleri yayınlandı!

Askı İcmallerinde tespit edilen hata/eksiklikler üreticilerimiz tarafından askı süresinde ve askı bitiminden itibaren 5 iş günü süreyle başvuruda bulundukları İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine müracaat edebilir"