Uygulanan haciz işlemlerinden dolayı çiftçinin zor günler geçirdiği bir dönemde en fazla sesi çıkması gereken Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin yaşananlara karşı sessiz kalması dikkat çekiyor. TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, traktörü haczedilen çiftçilerle ilgili olarak hiçbir açıklama yapmazken, sosyal medya hesaplarından da konuyla ilgili bir paylaşımda bulunmadı. 

ÇİFTÇİNİN TAM YANINDA OLMASI GEREKEN BİR DÖNEMDE TZOB BAŞKANI ORTALIKTA GÖRÜNMÜYOR! 

Çiftçi borlarının yapılandırma kapsamına alınmaması ve ardından haciz işlemlerinin başlamasından dolayı Türkiye genelinde çiftçiler zor bir süreçten geçiyor. Tam bu dönemde çiftçinin yanında yer alarak sesi olması gereken TZOB'dan ise hiç bir ses çıkmıyor. 

TZOB YEREL ESNAF DERNEKLERİNİN YAPTIĞINI BİLE YAPAMADI!

Türkiye'nin en önemli çiftçi örgütü olan TZOB, çiftçi borçlarının yapılandırılmaması ve başlatılan haciz işlemlerine karşı hiç bir açıklama yapmazken, bugün İstanbul'da yerel esnaf dernekleri, üyelerinin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için küçük çaplıda olsa eylem yaparak seslerini duyurmaya çalıştılar.  Ancak Türkiye'nin en güçlü çiftçi örgütlenmesi olan TZOB'un bırakın eylem yapmayı, traktörü haczedilen, ekmek teknesi elinden alınan çiftçiler için bir açıklama dahi yapmaması çiftçilerin çaresizliğini daha da artırıyor.

TZOB buğdayın kilogram maliyetini hesapladı: 10,87 TL! TZOB buğdayın kilogram maliyetini hesapladı: 10,87 TL!

3 AYDIR ODA BAŞKANLARINDAN BAKANLIKLARA İLETİLMEK ÜZERE BİLGİ ALIYOR!

Çiftçinin yaşadığı temel sorunlar belli olmasına rağmen TZOB Başkanı Bayraktar, 3 aydır oda başkanlarından illerindeki çiftçinin ve tarımının sorunu hakkında bilgi alıyor. Çiftçi örgütü TZOB’un web sayfasında ve Bayraktar’ın sosyal medya hesaplarında son 3 aydır video konferans üzerinden illerin oda başkanlarıyla yapılan görüşmeler ve “tarım sorunları ile çiftçilerimizin sorun ve beklentileri hakkında ilgili Bakanlıklara iletilmek üzere bilgi aldım” şeklinde kısa paylaşımların yapılması dikkat çekiyor.

TZOB BAŞKANI YAŞIYOR MU?

Bu paylaşımların dışında hiç bir açıklamada bulunulmaması, çiftçiler arasında “TZOB Başkanı yaşıyor mu?” eleştirilerine neden olurken, Bayraktar’a da tepkiler giderek artıyor. 

ODA VE BİRLİK BAŞKANLARI 20 YIL BAŞKANLIK YAPAMAYACAK HABERİNDEN SONRA SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ!

TZOB Başkanı Bayraktar’ın özellikle oda ve birliklerin seçimleriyle ilgili Külliye’de kanun hazırlığı yapıldığı yönündeki haberlerden sonra sessizliğe bürünmesi de dikkat çekiyor. Bilindiği üzere gazeteci ve yazar Fehmi Çalmuk, Külliye’de oda ve birliklere yönelik yeni bir kanun hazırlığı yapıldığını belirterek, oda ve birlik başkanlarının artık 20 yıl başkanlık yapamayacaklarını belirtmişti. Tarımdan Haber de bu haberi ‘Oda ve birliklerde artık 20 yıl başkanlık yapamayacaklar! Külliye'de yeni kanun çalışması’ başlığı ile duyurmuştu. Oda ve birliklerin seçimleriyle ilgili Külliye’de yapılan kanun çalışmasının kamuoyu tarafından öğrenilmesinden de ciddi bir rahatsızlık duyulurken, TZOB Başkanı Bayraktar’ın da bu haberlerden sonra çiftçinin en önemli sorunları karşısında bile sessiz kalması dikkat çekiyor. 

ODA VE BİRLİKLERDE ARTIK 20 YIL BAŞKANLIK YAPAMAYACAKLAR HABERİ İÇİN TIKLAYIN