CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak, bugün bir basın toplantısı düzenledi. Öztrak, basın toplantısında tarımda uygulanan ithalatçı politikaları eleştirdi. Buğday taban fiyatının açıklanmamasını da eleştiren Öztrak, “Adana’da hasat başladı ama ortada fiyat yok” dedi.

BUĞDAY TABAN FİYATI AÇIKLANMADIĞI İÇİN ÇİFTÇİ ÜRÜNÜNÜ ZARARINA TÜCCARA SATIYOR!

Buğday taban fiyatı açıklanmadığı için çiftçinin ürününü zararına tüccara satmak zorunda kaldığını dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak, “Seçim filan demeyin buğday fiyatını biran evvel ilan edin” çağrısında bulundu.

BUĞDAY TABAN FİYATINI AÇIKLADI

Buğday taban fiyatının kaç lira olması gerektiği konusunda da konuşan Öztrak, “Buğday fiyatı 11.5 liranın, fark primi de 1.5 liranın altına düşmemeli” dedi.

BUĞDAY TABAN FİYATININ 14 MAYIS SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE AÇIKLANMASI İPTAL EDİLMİŞTİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın buğday taban fiyatını 14 Mayıs seçimler öncesi açıklaması bekleniyordu. Ancak kulislerdeki iddialara göre Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çay fiyatında olduğu gibi daha yüksek bir fiyat açıklayacağı endişesi ile buğday taban fiyatı açıklamasından son anda vazgeçildiği kaydediliyor. 

Hububat hasadında yüksek verim beklentisi: Buğdayların içi çok iyi! Hububat hasadında yüksek verim beklentisi: Buğdayların içi çok iyi!

BUĞDAY TABAN FİYATININ BU HAFTA ERDOĞAN TARAFINDAN AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Gelinen noktada, buğday taban fiyatlarının açıklanmaması sahada ciddi tepkilere neden olurken, bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın buğday taban fiyatlarını açıklaması yönünde beklentileri artırdı.