Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de bir emlak şirketi sıra dışı bir uygulamaya el atıyor. Bir emlak şirketi zor günler geçiren emlak piyasasını canlandırmak için sıra dışı bir kampanya başlattı. Şirket, konut almak isteyen ancak nakit parası olmayanlara peşinatlarını buğdayla ödeme fırsatı sundu.

Çin'in Henan eyaletinde Merkez Çin Emlak Şirketi kampanya ile kırsal kesimde çiftçilik yapanları ev sahibi yapmak hedefleniyor. Halkın çoğunluğunun çiftçilik yaptığı bölgede, peşinat için takas edilecek buğday miktarı 24 bin Amerikan doları yani yaklaşık 420 bin Türk lirası ile sınırlandırıldı.

SARIMSAK KAMPANYASINDA 30 ADET KONUT SATILMIŞTI

Tarım Bakanlığında hayali ihaleye 60 milyon lira! Tarım Bakanlığında hayali ihaleye 60 milyon lira!

Şirket tarafından 20 gün sürmesi planlanan kampanyaya, çiftçilik yapan yerel halkın ne kadar ilgi göstereceği merak konusu. Yavaşlayan konut piyasasında şirketler öngörülemeyen piyasa koşullarında ayakta kalmaya çalışırken, bazı emlak şirketleri kampanyalarına ücretsiz otopark ve tamirat gibi hizmetler de ekliyor. Yerel yönetimler de satışları canlandırmak için kredi teşvikleri hazırlıyor. Kampanyalarla müşteri hareketliliğinin artması bekleniyor. Aynı şirket daha önce de peşinat olarak sarımsak aldığı başka bir kampanya yapmıştı. Bu kampanya 30 gün sürmüştü ve sarımsak kampanyasında 30 adet konut satılmıştı.