Değerlendirme toplantısında konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, her köyde birer iz bırakmak istediklerini ifade ederek, "Yaptığımız çalışmalar sonuç odaklı olmalı ve rasyonel sonuçlar almalıyız. Geçen ay Bozüyük İlçemizde yaptığımız toplantı sonrası planladığımız hedefleri ulaştık mı? İş olarak neredeyiz? Bunları değerlendireceğiz.

Öncelikle 'Altın Kabuk' adını verdiğimiz Ceviz Fidanı Dağıtımı projemize yarın başlıyoruz. Tüm ilçelerdeki görevli arkadaşlar dağıtımdan dikime projeyi titizlikle takip etmelidirler. Ayrıca 2019-2020 yılını eğitim yılı olarak değerlendirmeli, kış sezonunu gerekirse gece eğitimleri vererek, halk eğitim, İŞKUR, ziraat odaları, üretici birlikleri ve kooperatiflerle ortaklaşa eğitimler planlamalı, sivil toplum örgütleri ve paydaşlarımızla daima iletişim halinde olmalıyız.

Bakanlık destekli maviyemiş yetiştiriciliği yaygınlaşıyor! 10 ton ürün bekleniyor! Bakanlık destekli maviyemiş yetiştiriciliği yaygınlaşıyor! 10 ton ürün bekleniyor!

Yaptığımız çalışmaları kamuoyuna yansıtarak vatandaşlarımızı bilgilendirmeliyiz. Açılacak çiftçi kurslarının planlanmasında şubeler kendi aralarında koordineli bir şekilde çalışsınlar. 244 köyümüze 244 proje üretip her köyümüzde bir iz bırakmak istiyoruz. Bunun için her köyümüze İlçe Müdürlerimiz ziyarette bulunsunlar. O köylerimizin dokusuna uygun projeler üretip, sosyoekonomik hayatlarına dokunmalıyız" ifadelerine yer verdi.