TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Gübre fiyatları tartışma konusu olmaya devam ediyor. Tarım Kredi Kooperatiflerinin kendisine ait gübre fabrikası olmasına rağmen gübre fiyatlarının piyasada satılan diğer gübrelerden pahalı olması dikkat çekiyor. 

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, bugün Twitter hesabı üzerinden Tarım Kredi Kooperatiflerini de etiketleyerek bu çelişkiye dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Peşin fiyattan gübre fiyatlarını karşılaştıran Doğru, piyasadaki gübre fiyatlarının nakliye ve hamaliye dahil olmasına rağmen Tarım Kredi Kooperatiflerinden daha ucuz olduğuna işaret etti. 

Tarım Kredi Kooperatiflerinde nakliye ve hamaliye hariç ÜRE’nin 2.25 TL/Kg, DAP’ın ise 2.45 TL/Kg olduğunu belirten Doğru, ÜRE ve DAP’ın nakliye ve hamaliye dahil piyasa fiyatlarının ise sırasıyla 2.15 TL/Kg ve 2.35 TL/Kg olduğunun altını çizdi. Bu çelişkiye tepki gösteren Doğru, “Bu mu yaygınlaşmasını istediğimiz, Türk tarımını kurtaracak kooperatifçilik?” dedi. 

Gübrenin Mercedes'i DAP fiyatı artmayınca organomineral gübre satışları bıçak gibi kesildi! Gübrenin Mercedes'i DAP fiyatı artmayınca organomineral gübre satışları bıçak gibi kesildi!