TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 27 Nisan 2017 tarihinde verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, 22 Kasım 2023 tarihinde verilen ihlal kararı ile haberimiz tekrar özgürlüğüne kavuşmuştur. Erişim engelini kaldıran mahkeme kararına ulaşmak için tıklayın...

Odatv’de yer alan habere göre, Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş. hisselerinin yüzde 97,99’una karşılık gelen hisselerin kuruma devir işlemleri sürerken, Tarım Kredi Kooperatifleri bu şirkete yeni bir isim aramaya başladı. Bunun için bir yarışma açıldı.

09-14 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen yarışmada, seçilecek ismi bir komisyonun belirleyeceği, sonucun 20 gün sonra açıklanacağı duyuruldu ve 20 bin TL de ödül kondu.

Yarışmanın üzerinden 4 ay geçtiği halde, sonuç açıklanmadı ama Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin adı “Bereket Sigorta” oldu.

Buradaki olay ne mi?

İddia şu ki; Bin 800 kooperatifi, 7 bin çalışanı, 1.1 milyon ortağı bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri’nin aylık 10 bin adet basılan kurum gazetesi olduğu halde isim yarışması bir reklam ajansına verildi ve bu reklam karşılığında tam 660 bin 800 TL ödendi.

20 bin liralık yarışma için epey “bereketli” bir meblağ, değil mi?

M A K B U Z

T A R I M