Türkiye Ziraat Odaları Yönetim Kurulu toplantısı, 2 yıl sonra ilk kez Birlik merkezinde yüz yüze yapıldı. Aylık olarak yapılan TZOB Yönetim Kurulu toplantısı pandemiden dolayı 2 yıldır online yapılıyordu.

ÖZEL HABER / Çiftçilerin yasal kuruluşu olan Türkiye Ziraat Odaları Birliğinde, 2 yıl sonra bir ilk! Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu olan Türkiye Ziraat Odaları Birliğinde yönetim kurulu üyeleri 2 yıl sonra ilk kez yüz yüze toplanabildi. Pandemi gerekçesiyle 2 yıldır bir araya gelemeyen TZOB yönetim Kurulu, 6 Mayıs’taki toplantısını TZOB’da yüz yüze yaptı. 

Çiftçinin kullandığı tarımsal kredilerde KKDF haksızlığı! Esnaftan alınmıyor çiftçiden alınıyor! Çiftçinin kullandığı tarımsal kredilerde KKDF haksızlığı! Esnaftan alınmıyor çiftçiden alınıyor!

ÇİFTÇİ PANDEMİYE RAĞMEN TARLAYI TERK ETMEZKEN BAYRAKTAR TZOB'U OTEL ODASINDAN YÖNETTİ! 

TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri, yaptıkları görevden dolayı maaş almazken, ayda bir yapılan yönetim kurulu toplantılarından toplantı başına huzur hakkı ücreti alıyorlar. Pandemiden dolayı yönetim kurulu toplantıları 2 yıldır online yapılıyordu. TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, 2 yıldır yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelmediği gibi yangın, sel gibi çiftçinin yaşadığı doğal afetlerde de sahaya çıkmadı. Çiftçinin yaşadığı doğal afetler bir tarafa yönetim kurulu üyelerinin kendi yakın ve arkadaşlarının cenazelerine bile katılmadı. 

ANKARA'DAKİ BÜTÜN MASRAFLARI ÇİFTÇİ TARAFINDAN KARŞILANIYOR!

TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar'ın, pandemi sürecinde online yapılan yönetim kurulu toplantılarının çoğunu TZOB Otel'deki odasından yönettiği kaydedilirken, Birlik Merkezine günlerce gelmediği belirtiliyor. Bayraktar’ın Ankara’da kendisine ait bir evi bulunmazken, Ankara’da bulunduğu dönemde sürekli TZOB Otel’de kendisi için özel olarak dizayn edilmiş odasında kaldığı ve bütün masrafların da TZOB tarafından karşılandığı ifade ediliyor.

Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere siyasi parti genel başkanları, Bakanlıklar, sivil toplum örgüt temsilcileri, pandemi tedbirleri kapsamında sahadan tamamen kopmazken, kontrollü ve kısıtlı bir şekilde çalışmalarını devam ettirirken, sahadan ve üretimden hiçbir şekilde geri durmayan çiftçinin kuruluşu olan TZOB yönetim kurulu üyelerinin hiçbir şekilde bir araya gelmemesi yaşanan çelişkiyi gözler önüne seriyordu.