" />

TZOB: Tarımın sorunlarını bir bakanlık çözemez

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, Demre Ziraat Odası'nın yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı. Çarpıcı açıklamalarda bulanan Bayraktar, “Tarımın sorunlarını bir bakanlık çözemez. Tarımın sorunları bütün paydaşların bir araya gelmesiyle çözülür. Gerçek bir desteklemeyle çözülür" değerlendirmesinden bulundu.

TZOB: Tarımın sorunlarını bir bakanlık çözemez
banner200

Açılış töreninde konuşan Bayraktar, yeni açıklanan pakette tarımı destekleyecek bir unsurun bulunmadığın belirterek, “Ecrimisil ödeyerek kamu arazilerinde üretim yapan çiftçiye 'En az 3 yıl ecrimisil ödediysen 10 yıl sonra bu arazinin fiyatının yarısını ödeyerek satın alabilirsin' deniyor. Soruyorum; bu yarı fiyat tarım arazisi fiyatı mı olacak, yoksa turizm arazisi fiyatı mı? Bu nedenle diyorum ki tarımın sorunlarını bir bakanlık çözemez. Tarımın sorunları bütün paydaşların bir araya gelmesiyle çözülür. Gerçek bir desteklemeyle çözülür. Gerçek bir desteklemeyle çözülür" ifadelerini kullandı.

OY İSTEYEN VEKİLLERE SORUNLARINIZI ANLATIN

“Milletvekilleri ve yeni adaylar size daha çok gelecek. Oy isteyecek. Oy isteyen vekillere sorunlarınızı anlatın" diyen Bayraktar, şunları kaydetti: “Anlatın ki çiftçiyi ilgilendiren, tarımın sorunlarını çözen TBMM'de yasalar daha kolay çıksın. Kırsal kalkınmayı sağlamadıkça bu ülkede kalkınmayı, tarımsal üretimi artırmayı sağlayamazsınız."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahşu bizim bakanlık...
Ahşu bizim bakanlık... - 3 yıl Önce

Kaymakamdan Genel Müdür, psikolog, sosyolog, öğretmenden tarım bakanlığına daire başkanı, genel müdür olursa geleceğimiz nokta da bu olur. Liyakat ve işi ehline vermek olmazsa bir adım ileriye gidemez, devamlı tökezleriz. Başta bakan olmak üzere bakanlık üst düzeyi tümüyle değişmeli.

- 3 yıl Önce

Tarimi tarimcilarmi yonetiyor sizce

Duyuru
Duyuru - 3 yıl Önce

Sayın başkanım bence yanlış bir yönlendirmede bulunuyorsunuz, evet bizler anlatalım ve millet vekili adaylarına söyleyelim sorunlarımızı, peki siz ve sizin gibi çiftçileri temsil eden, siz bürokratlar neden bizleri daha iyi temsil etmiyor, ve bizleri ön plana oteliyorsunuz, ben bu anlayışla hiç bir şeyin değişeceğine inanmıyorum,

2 yapalim
2 yapalim - 3 yıl Önce

Bence bi ziraat odasi da yetmez. 3-4 ziraat odasi baskanligi yapmali

Siyasetçi yakını TORAMAN
Siyasetçi yakını TORAMAN - 3 yıl Önce

Daire Başkanı olarak Atandığı günden beri 2 yıla yakındır makamına uğramayan, mesaiye gelmeyen Toraman adlı kişi bu bakanlığa ne katkı sağlar, ancak Daire Başkanı maaşı alıp yan gelip yatar. Bu kişinin amiri Dış ilişkiler genel müdürü de buna göz yumar. Bakan başta tüm üst düzey görmezden gelir. Bu sadece bir örnek, gerisini siz düşünün. Bu bakanlık tabi ki adam olmaz. Urfalı, Birecikli boşta gezenlere bütün kadroları dağıtın bakalım nereye kadar sürecek bu vurdumduymazlık. Utanma da kalmadı. Gelen gideni aratır oldu.

VASIFSIZLAR
VASIFSIZLAR - 3 yıl Önce

ÇÖZEMEZ TABİ, Bürokratların alayı siyasi torpille gelen Yusufeli ve Urfa eşrafı olursa ve iş bilen değerler kenarda tutulursa olacağı budur. Tarımdan haber bir gazetecilik örneği sergileyip kimlerin nasıl geldiğini ve vasıfsızlar ordusunun bakanlığı yönettiğini ortaya koyarsa o zaman durum net anlaşılır. Başka kurumdan sırf daha iyi ekonomik getiri elde etsinler diye bakanlığımıza makam alarak transfer olanları bir araştırın bakalım. Ne özelliğe sahiplerde buraya yönetici olarak gelmişler. Bunların yönettiği bakanlık bu kadar olur aziz kardeşim.

Ya sabır
Ya sabır - 3 yıl Önce

Bu bakanlık ne zaman düzelecek acaba?

- 3 yıl Önce

Toraman konusu gerçekten böyleyse ortada bir usulsulük ve suç var birde buna göz yumanlar var demektir. Desenize Tuz kokmuş.


banner151

banner251