" />

Şehitleri anma günü ve Çanakkale Zaferi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Çanakkale Zaferi'nin bir milletin gerektiğinde neleri başarabileceğinin dünya üzerindeki en somut örneğini oluşturduğunu belirterek, “Çanakkale Zaferi, hem kahramanlığın hem de birliğin sembolüdür" dedi.

banner255
Şehitleri anma günü ve Çanakkale Zaferi
banner200

Bayraktar, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 101. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vatan topraklarını korurken can veren 250 bini aşkın şehidin, neye mal olursa olsun, Çanakkale'nin asla geçilmezliğini bütün dünyaya gösterdiğini vurgulayan Bayraktar, şöyle devam etti:

“Kahramanlık adına yazılan en büyük destanlardan biri olan Çanakkale, aynı zamanda bir milletin gösterebileceği en büyük dayanışmadır. Çanakkale kardeşlik, Çanakkale milli birlik ve beraberlik şuurudur. Çanakkale, vatan söz konusu olduğunda bu milletin topyekûn 'bir' olarak neler yapabileceğinin en güzel örneğidir. Bu bakımdan Çanakkale Zaferi, hem kahramanlığın hem de birliğin sembolüdür."

Çanakkale, bu milletin rehberi ve güvencesidir

Çanakkale'de şehit düşen ecdadımızın, vatan için hiçbir zorluk ve yokluk gözetmeden neleri gerçekleştirebileceğini ortaya koyduğunu belirten Bayraktar, şunları kaydetti:

“Ecdadımızın 'Çanakkale geçilmez' kararlılığı, bugün de bu milletin, gerektiğinde, bu aziz vatan için yapabileceklerinin rehberi ve güvencesidir.

Bugün bu güzel ülkede, şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarda yaşıyorsak bunu Çanakkale başta, kanları pahasına vatanı koruyan kahramanlarımıza borçluyuz. Bu hususu asla unutmamalı ve millet olarak hep bu idrak içinde olmalıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale'de savaşan kahramanlarımız, bütün şehit ve gazilerimiz, kalplerimizin en müstesna köşesinde sonsuza kadar yaşayacaklar.

Bu düşüncelerle, bu toprakları vatan yapmak uğruna, gerektiğinde gözünü kırpmadan canını feda ederek Hakk'a yürüyen bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun."

YORUM EKLE
banner151

banner251