Çiftçi dostu başkan 600 bin liralık makam aracına biner mi?

Kanal 42'de yayınlanan Tarım Masası programının yapımcı ve sunucusu Recep Cingöz ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar arasındaki diyalog farklı bir boyuta taşındı. Sungurlu Ziraat Odası'ndaki yolsuzluk başta olmak üzere TZOB Başkanı Bayraktar hakkındaki iddialar üzerine Kanal 42 televizyonuna gönderilen tekzip metnine Cumartesi günkü programında yer veren Cingöz, Bayraktar'ı yine ağır bir dille eleştirdi.

Çiftçi dostu başkan 600 bin liralık makam aracına biner mi?
banner200
banner217

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar'a zor bir soru yönelten Recep Cingöz, "çiftçinin bu kadar sıkıntıda olduğu bir dönemde çiftçi dostu, çiftçi temsilcisi bir başkan bir makam aracına 600 bin lira verir mi?" diye sordu. Diğer yandan programdan sonra ziraat odalarındaki yolsuzluk ve usulsüzlüklerle ilgili kendisine birçok bilgi ve belgenin geldiğini vurgulayan Recep Cingöz, Bayraktar'a seslenerek, “Hodri Meydan" dedi.

CİN LAMBADAN ÇIKTI BİR KERE!

Önümüzdeki ay içerisinde konusu sadece ziraat odalarının olacağı bir program yapacağını ifade eden Cingöz, “İddia sahiplerinin konuk olarak katılacakları programda birliğiniz ve ziraat odaları hakkındaki iddiaları, belgeleri ile Tarım Masasına yatıracaklar. Size, odalarınıza ve birliğinize maddi ve manevi zarar gelmemesi için, buyurun siz de konuk olun veya temsilcinizi gönderin, iddialara cevap verin, yahut programı izleyip avukatlarınıza tekzip yazdırın. Karar zatıâlinizin. Cin lambadan çıktı bir kere, tekrar geri girmez" diye konuştu.

TZOB Başkanı Bayraktar'ın basın danışmanından manidar itham!

Tarım Masası programının yapımcı ve sunucusu Recep Cingöz, TZOB tarafından Kanal 42'ye gönderilen tekzip metnine sert bir dille cevap verdi. Geçtiğimiz Cumartesi günü yayınlanan programda Cingöz, şunları kaydetti:

"Sayın Bayraktar; öncelikle kamuoyundan tarafımıza gelen bilgi ve belgeler doğrultusunda yaptığımız programa duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederim. Toplamda 4.5 dakikayı geçmeyen eleştirilerimden odanız ve şahsınız çok zarar görmüş. Bu zamana kadar bizim dışımızda hiçbir basın organında haber olmayan, sizinde; asılsız, uydurma bilgilere dayalı, gerçek dışı ve yanlış bilgi olarak değerlendirdiğiniz Sungurlu ziraat odası ile ilgili zimmete para geçirme iddiasını, kendi yazınızla kabul etmiş olmuyor musunuz?

Sungurlu ziraat odasında hırsızlık olmuş, sizde müfettiş raporu ile belgelemişsiniz. Gerçek dışı, uydurma ve yanlış bilgi dediğiniz olay, zimmete geçirilen paranın miktarı ise orayı da biraz kurcalayalım.

MÜFETTİŞLER 8-9 AY SONRA GÖNDERİLDİ!

Sungurlu ziraat odasının seçimleri 1 Şubat 2015 Pazar günü yapılmış. Muhtemelen 2 Şubat 2015 pazartesi günü de mazbata alınarak göreve başlanmıştır. Devir teslim, tebrikleri kabul etme, misafirleri ağırlama, makama oturma filan derken 5 Şubat 2015 Perşembe günü yeni başkan göreve başlamış ve başlar başlamaz başkana ilham gelmiş veya gaipten bir ses gelmiş olacak ki eski yönetimin zimmete para geçirme olayını öğrenmiş ve müfettiş istemiş. Müfettişlerinizde çok yoğun olacaklar ki 8.9 ay sonra anca sıra gelmiş Sungurluya, müfettiş veya müfettişleri göndermişsiniz, iyi güzel.

SUNGURLU ZİRAAT ODASINDA HIRSIZLIK YAPILMIŞ MI?

Şimdi size soruyorum; Asılsız gerçek dışı ve yalan bilgi bunun neresindedir? Sungurlu Ziraat Odasında hırsızlık yapılmış mı? Yapılmış. Davaya konu rakam bir milyon değil? 151.665.53 TL imiş. Yani asgari ücretle çalışan bir işçinin 10 yıllık maaşı.

SİZ HİÇ ŞÜPHELENMEDİNİZ Mİ?

Peki, son dört yılı incelediniz de geriye kalan 25 yılı neden incelemediniz? Önceki başkanının incelenmeyen 25 yıllık faaliyetleri sizin bilginiz dahilinde miydi ki bu dönemi müfettişler incelemedi?

Yeni başkanın birkaç günde şüphelendiği durumdan siz hiç şüphelenmediniz mi? Eski başkanın 29 yıllık dönemini kaç kere denetlediniz? Gelelim gerek odalarınıza, gerek Birliğinize, gerekse şahsınıza maddi ve manevi olarak fevkalade ağır zarar vermemize.

ÇİFTÇİLER SİZİ NEDEN SEVMİYOR?

Sayın Bayraktar! Bizim programımız üzerine Tarımdan Haber sitesinin yaptığı haber ile ilgili sosyal paylaşım sitesi facebook da yapılan yorumları, ziraat odaları ile ilgili başka haberlerin altında yapılan yorumları hiç okumadınız mı?

Eğer okuduysanız; oda üyesi olan bu çiftçiler bizi neden sevmiyor? Neden bize bu kadar iftira atıyorlar? Bu insanların hepsi iftira atıyor olamaz diye düşünüp derin bir üzüntü duygusuna kapıldınız mı?

Konuyu detaylı araştırıp kamuoyunu aydınlatma yolunu bugüne kadar neden seçmediğiniz? Kaldı ki bizim basın olarak görevimiz iddialar çerçevesinde konuya ışık tutmak ve doğru bilgi ve belgelerle halkımızı olduğu kadar odalarımıza ve tüm kamuoyunu aydınlatmaktır. Bu kadar olumsuz yorumlardan etkilenmediniz de bizim programda 4.5 dakikalık konuşmamız mı, size maddi ve manevi zarar verdi?

ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERMEYİN!

Sayın Başkan! Bizi başkaları ile karıştırmayın!

Sizin gibi düşünmeyen ve size rakip olabilecek oda başkanlarına yaptığınız soruşturma, görevden alma, odayı fesh etme, kayyum atama uygulamalarına benzer bir yaklaşım olan avukat marifeti ile yazı gönderme metodu bize işlemez, bizi sindirmez. Aba altından sopa göstermeyin.

Bu programdan sonra öyle bilgi ve belgeler geldi ki yok artık diyeceğimiz cinsten. Yurdun dört bir yanından o kadar çok bilgi ve belge yağdı ki, bu durum bizim doğru yolda olduğumuzu bir kez daha gösterdi.

600 BİN LİRALIK MAKAM ARABASI ELEŞTİRİSİ!

Bu arada “600 bin liralık makam aracına bindiğiniz, oda başkanlarının da bulunduğu bir ekibi Amerika'ya götürdüğünüz ve bu seyahatte 2 trilyon civarında para harcandığı, genel kurulda tüm delegelere pahalı hediyeler dağıtığınız" haberlerini atlamışsınız, bunların hakkında yalanlama da bulunmamışsınız. Sanırım yazıyı kaleme alan arkadaşlar atlamışlar bu durumu. Yoksa çiftçinin bu kadar sıkıntıda olduğu bir dönemde çiftçi dostu, çiftçi temsilcisi bir başkan bir makam aracına 600 bin lira verir mi?

RODEO SPORUNU TÜRKİYE'YE GETİRMEK İÇİN GİRİŞİMDE BULUNDUNUZ MU?

4.5 günlük bir seyahate 2 trilyon para harcattırır mı? Hadi harcattınız diyelim. Amerika'ya götürdüğünüz heyet Amerika'da neler öğrendiler? Hangi tecrübeleri yaşadınız? Rodeo sporunu Türkiye'ye getirmek için bir girişimde bulundunuz mu?

Hodri Meydan.

Önümüzdeki ay içerisinde konusu sadece ziraat odalarının olacağı bir program yapacağım. Süre sıkıntısı olmadan, iddia sahiplerinin konuk olarak katılacakları programda birliğiniz ve ziraat odaları hakkındaki iddiaları, belgeleri ile Tarım Masasına yatıracaklar.

Size, odalarınıza ve birliğinize maddi ve manevi zarar gelmemesi için, buyurun siz de konuk olun veya temsilcinizi gönderin, iddialara cevap verin, yahut programı izleyip avukatlarınıza tekzip yazdırın. Karar zatıâlinizin. Cin lambadan çıktı bir kere, tekrar geri girmez."

TARIMDAN HABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Keske labaratuarlarin analiz için çiftçiyi nasil soydugunu,ziraat odalarinin aidatlara yaptigi fahis zamlari, ilçe tarim müdürlüklerinde dosya teslimi için alinan paralara yapilan fahis zamlari da sorsaydiniz , vampir olsa bu kadar kan emmez , siz müslümansaniz biz cennette keyif catiyoruz su an , adami dinden imandan çikarirsiniz be

Kim memnun
Kim memnun - 4 yıl Önce

Arkadaşın biri memnunmuş Ben Samsunlu bir çiftçi olarak hiçte memnun değilim o koltuk babasındanmı kaldı, adam 3 binlira alıyormuş bodrosunu senmi yaptin acidinsa 3 binde sen ver aldıkları her kuruş zehir zıkkım olsun. Çiftçi için bizim bilmediğimiz ne yapmislar. Ordu da fındık üreticle tines verdict gazı yolu kapattırdı sağolsun hükümet çks belgesinde ziraat odası zorunluluğu kaldırınca ilk kendisi kıvırdı. Aidat almaktan başka başka neye yarıyorlar. Benim canim çıksın beyler para yesin. Yedikleri içtikleri zehir zıkkım olsun.

- 4 yıl Önce

bıçak kemige dayandı bu garip çiftçi hangi birine bakacakki ziraat odası damızlık birligi süt birligi et birligi koyun keçi birligi sulama birligi tarımkredi koopu say say bitmez her yere sorma ver parası karşılıgı koca bir hiç her biri rant kapısı


- 4 yıl Önce

Diyanet devletin kurumu Ziraat Odası benim kurumun tabi gözüme batacak.Bize ne hizmet vermektedir aidat toplamaktan başka ne yapıyor.Şunu yapıyor saltanat sefa sürüyorlar tabi hesap soracaz öteki dünyada da yakarını yolacağım Allah bildiği gibi yapsın onları.Hakkımız haram olsun.

Adalet
Adalet - 4 yıl Önce

Şayet böyle birşey varsa bunlardan Devletin bir kurumu ne zaman hesap soracak. Doğruya yolsuzluk ve hırsızlıktan kim içeri girdi. Hadi bunları Almanya da , Avusturya da yapsında görsün.

Çiftçi
Çiftçi - 4 yıl Önce

Ziraat odalarının gerçek yönetimleri ancak üye bazında yapılacak olan seçimlerle olur.Delege yöntemi bazı ucuz adamlara fırsat veriyor. Delegelerin içinde sözü senet çevresinde sevilen sayılan kişiler olmasına rağmen;büyük bir kısmı minik minik yöresel çıkarları için yanlışa evet diyen kişilerden teşekkül ettirilmekte.Bu durumu tüm çiftçi biliyor.Çiftçiler Lekelenmekten korktukları içinde köylerde delege olmaktan çekiniyorlar.Meydanda başkalarına kalıyor.Şehir merkezlerinin bir çoğunda Başkan'larda mahallelerde gerçekte çiftçi olmayan kira kontratıyla çiftçi gösterilen kendi tabirleriyle naylon delegeler sayesinde seçiliyorlar.Çiftçi kuruluşunda bu durumların yaşanmaması için gerçek çiftçilerin odalarına sahip olması gerekir!

- 4 yıl Önce

hic resmiyeti olmayan bir belge icin çiftcinin tirilyonlarıy la oynayan TZOP altı ay da bir TV yecıkıp iki keme sallasın gelsin paralar dönüme ortalama 60 ila 80 kuruş arası aidat senelik yüzde onu semsi beye geri kalanı yenilsin icilsin

TEBRİKLER SAYIN CİNGÖZ VE İNAN
TEBRİKLER SAYIN CİNGÖZ VE İNAN - 4 yıl Önce

Tarım Camiasında cesur biri çıkıp yazılması gerekenleri yazacak mı diye senelerce bekledim, neredeyse ümidimi kesiyordum ki Sadettin İnan ve Recep Cingöz çıktı. Alkışlıyorum sizleri..


banner151

banner251