Türk Kızılayı'nın, Haliç Kongre Merkezi'nde bağışçıları için düzenlediği 'Büyük Kalpler Buluşuyor' temalı ödül töreni ve iftar programında Konya Şeker altın madalya ile ödüllendirildi. Ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden alan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve Karaman Milletvekili Recep Konuk, aldığı altın madalyanın asıl sahibinin Türk çiftçisi olduğunu belirterek Konya Şeker ailesi olarak Türk Kızılayı'na bundan sonrada destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Türk Kızılayı Haliç Kongre Merkezi'nde bağışçıları için 'Büyük Kalpler Buluşuyor' temalı ödül töreni ve iftar programı düzenledi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra etkinliğin ev sahibi Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır başta olmak üzere çok sayıda siyaset, iş dünyası ve özel sektör temsilcileri de katıldı.

Gecede Konya Şeker'de Türk Kızılayı'na yaptığı bağışlar ve desteklerden dolayı ödüle layık görülenler arasındaydı. Konya Şeker adına ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden alan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve Karaman Milletvekili Recep Konuk, alınan bu ödülün asıl sahibinin Türk çiftçisi olduğunu belirterek Konya Şeker ailesi olarak Türk Kızılayı'na bundan sonrada destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

ÖDÜLÜ TÜRK ÇİFTÇİSİ ADINA ALIYORUM

Recep Konuk ödül töreni sonrası yaptığı açıklamada şunları kaydetti. “Konya Şeker Ailesi olarak gücümüzün yettiği kadarına, elimizin erdiğince çare bekleyen her kesimin yardımına koşmaya çalışıyor, kardeşlerimizden yardım bekleyen hiç kimsenin elini boş çevirmemeye gayret ediyoruz. Bizim tek başımıza ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaşmamız mümkün değil, bizim ve milletimizin şefkatli elini dünyanın her tarafındaki ihtiyaç sahiplerine ihtiyaç halinde ulaştıran Kızılay'ımıza minnettarız, hepimizin tüm Kızılay Ailesine şükran borcu vardır. Kızılay bugüne kadar ayrım gözetmeksizin tüm insanlığın yanında yer almış, nerede bir mazlum ve ihtiyaç sahibi varsa yardım elini uzatmıştır. Balkanlar'dan Orta Asya'ya, Orta Doğu'dan Afrika'ya, Güney Asya'dan Kafkaslar'a kadar dünyanın neresinde bir acı yaşanıyorsa, bir afet varsa onu dindirmek için çaba gösteren Türk Kızılayı'nın yanında yer almak da bizleri gururlandırmaktadır. 1868'den beri her türlü afet ve felakette farklı uluslararası kuruluşlarla iş birliği yaparak ülkemizi başarıyla temsil eden Türk Kızılayı'na bundan sonrada destek olmak boynumuzun borcudur. Bize bu ödülü layık gören Türk Kızılayı'na şükranlarımızı sunuyoruz. Aslında biz bu ödülü üreticilerimiz ve Türk çiftçisi adına alıyoruz. Ülke tarımının büyümesi ve tarımsal sanayinin geliştirilmesi adına birbirinden önemli yatırımlar gerçekleştiren Konya Şeker olarak üreticilerimiz ve çalışanlarımızın gerek kan bağışlarıyla gerekse organ bağışları ile de Türkiye'ye örnek olacak sosyal sorumluluk projelerimize gösterdiği katkı herkes tarafından bilinmektedir. Konya Şeker 'hayatın içinde ve her alanında varlık göstermeye, her kim olursa olsun yardım bekleyen herkese elini uzatmaya ve derde derman olmaya çaba harcayan bir kurum' misyonunu kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir.”