Tarımdan Haber sertifikalı tohum dosyasını açıyor

Önümüzdeki yıldan itibaren sertifikalı tohum kullanımı önemli bir hale gelecek. Sertifikalı tohum kullanmayanlar, desteklerden yararlanamayacaklar. Tarımdan Haber, sertifikalı tohum dosyasını açıyor. Türkiye'nin üretim rakamları, önde gelen tohumcu kuruluşların ve özel firmaların üretim ve pazar payları, yerli ve yabancı oranlarını Türkiye ilk kez Tarımdan Haber'den öğrenecek.

Tarımdan Haber sertifikalı tohum dosyasını açıyor
banner200

2018'den itibaren tarımsal desteklerde sertifikalı tohum kullanma şartı getiriliyor. Sertifikalı tohum kullanmayanlar, desteklerden yararlanamayacaklar. Sadece 5 dekar altında üretim yapan aile işletmelerinde bu şart aranmayacak.

Yani 2018'den itibaren tarımsal üretimde sertifikalı tohum kullanımı daha da ön plana çıkacak. İşte bundan dolayı Tarımdan Haber olarak sertifikalı tohum dosyasını açıyoruz.

Sertifikalı tohum dosyasında, bütün rakamları gözler önüne sereceğiz. Türkiye'nin önde gelen tohumcu kuruluşların ve özel firmaların üretim rakamlarını, pazar paylarını, yerli ve yabancı oranlarını her yönüyle dosya haberlerimizde bulacaksınız.

Tohumla ilgili kamuoyuna açıklanmayan bütün rakamlar, dosya haberlerimizde olacak.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251