Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, tarım ve hayvancılık sektörü ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hisarcıklıoğlu, “Tarım ve hayvancılık işini asla ihmal etmememiz gerektiğine inanıyoruz. Biz de TOBB olarak, ticaret borsalarımızla birlikte, tarım sektörünü geliştirecek projeler ve çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

Tarım en önemli ve stratejik sektörlerimizden birisi olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Zira tarım başka alanlara benzemez. Her şey yolunda giderken, önemi göz ardı edilir. Ama fırında ekmek yoksa işte o zaman ne kadar stratejik olduğunun farkına varılır. Allah yokluğunu göstermesin, ama tarımın gerçek değeri, ancak yokluğunda anlaşılır. Bugün tedbir almazsak, ucuz diye her şeyi ithal etmeye kalkarsak, boğazımızdan dışa bağımlı hale geliriz. Gıda güvenliğimiz de tehlikeye girer. İşte pandemi dönemi de; tarım ve hayvancılığın nasıl stratejik bir sektör olduğunu hepimize bir kez daha gösterdi. Önce kendine yeten, sonra çevresine yeten ülke olmanın önemini yaşadık. O sebeple sizlerin burada yaptığınız işi çok önemli görüyorum” ifadelerini kullandı.

Tarım Kredi’de hareketli saatler! 3 Genel Müdür görevden alındı!  Tarım Kredi’de hareketli saatler! 3 Genel Müdür görevden alındı! 

SORUNLARI SİYASİ İRADEYE İLETİYORUZ!

"Tarım ve Hayvancılık işini asla ihmal etmememiz gerektiğine inanıyoruz” diyen Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: “Biz de TOBB olarak, ticaret borsalarımızla birlikte, tarım sektörünü geliştirecek projeler ve çalışmalar yürütüyoruz. Sizlerin görüş, öneri ve sıkıntılarını, siyasi iradeye iletiyoruz, çözüm yolları arıyoruz. Özellikle tarım ve hayvancılıktaki, yakıt, gübre, yem gibi girdi maliyetlerindeki yüksek artışların, sıkıntıya yol açtığı görüyoruz. Verilen desteklerin, en az girdi maliyetlerindeki artış seviyesinde olması gerektiğini de söylüyoruz. Burada bir defa daha memnuniyetle şahit oldum ki, Kayseri Ticaret Borsamız, şehrimize değer katacak her işin, her yatırımın peşinde oldu ve hayata geçmesini sağladı. İç Anadolu'nun en modern canlı hayvan borsasını ve pazar yerini kurmaya başladı."