Ürününü TMO'ya satan çiftçiye ödenecek buğdayda 1000 TL, arpada 500 TL prim desteği bazı illerde ödenirken, bazı illerde icmallerin yayınlanmamasından dolayı ödemeler henüz yapılmadı. Bolu da bu iller arasında bulunurken, Bolu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü TMO alım prim desteği ödemeleri ile ilgili icmallerin askıya çıktığını duyurdu. 

Bolu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 2022 yılı TMO alım prim desteği ödemelerine ilişkin olarak, bir duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuruda, Bolu Merkez ilçesinde TMO alım prim desteği ile ilgili icmallerin askıya çıkarıldığı belirtilerek, çiftçinin mağdur olmaması için 13 Eylül mesai bitimine kadar askıda duracak olan icmallerin mutlaka kontrol edilmesi istendi. 

Hasat bitti buğday arpada ithalat dönemi başladı! TMO 11 Ekim'de 495 bin ton arpa ithal edecek! Hasat bitti buğday arpada ithalat dönemi başladı! TMO 11 Ekim'de 495 bin ton arpa ithal edecek!

Yapılan duyuruda şunlar kaydedildi: "​İlimiz Merkez ilçesinde 2022 Yılı Toprak Mahsulleri Ofisi Alım Primi Desteği doğrultusunda, destekleme için gerekli şartları sağlayan üreticilere ait askı listesi işletmenin kayıtlı olduğu köylere göreköylerimizde ve İl Müdürlüğümüz Web Sayfasında 5 Gün Süre ile askıya çıkartılmıştır. İlgili üreticilerin askı listesini kontrol ederek varsa itirazlarını 13.09.2022 günü mesai bitimine kadar İl Müdürlüğümüze yapmaları gerekmektedir. Önemle duyurulur.

Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Müdürlüğümüz ile irtibata geçebilirsiniz"