TİGEM Genel Müdürüne ilk ziyaret!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TİGEM Genel Müdürlüğüne atanan Ayşe Ayşin Işıkgece'ye dün bir ziyaret gerçekleştirerek, hayırlı olsun temennisinde bulundu. Işıkgece, Pakdemirli'nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TİGEM'in başına getirilen ilk kadın yöneticisi olarak bu ulvi görevi layıkıyla yapmaya çalışacağını belirtti.

TİGEM Genel Müdürüne ilk ziyaret!
banner200

TİGEM Genel Müdürlüğüne atanan Ayşe Ayşin Işıkgece, önceki gün düzenlenen devir teslim töreni ile görevine başladı. Genel Müdürlükte gerçekleştirilen devir-teslim töreninde konuşan İsmail Şanlı, yaklaşık dokuz aydır görev aldığı TİGEM'de çalışmaktan son derece memnuniyet duyduğunu, kendisinden önce devraldığı bayrağı yeni Genel Müdür Işıkgece'ye devrettiğini ve bunun bir bayrak yarışı olduğunu ifade etti.

TİGEM'DE YAPILACAK ÇOK İŞLER VAR!

Osmanlı döneminden bu yana üstlendiği görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışan TİGEM'de yapılacak çok işler olduğunun altını çizen Şanlı, bu Kurumun bir parçası olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şanlı, sözlerine şöyle devam etti:

TARIMDA ÜRETİM SORUNU YOK PAZARLAMA SORUNU VAR!

“Ülkemizde tarımda üretim sorunu yok, pazarlama ve pazara ulaştırma sorunu var. Sayın Bakanımız da özel sektörden geliyor, temennimiz başarılı olmaları yönünde. Ülke olarak zor ve hassas bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç ulusal bağımsızlığımızın test edildiği bir süreç. Görevi teslim ettiğimiz Ayşin Hanım'a başarılar diliyorum. Memuriyette eksiğimiz, hatalarımız olmuştur ama kastımız olmamıştır. Devlet ve memleket işlerinde duygusallığa yer olmaz. Bir dost, arkadaş ve kardeşiniz olarak sizlere her zaman kapımız açık olacak."

TİGEM'İN İLK KADIN YÖNETİCİSİ

TİGEM'in yeni Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece ise devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, kurumun ilk kadın yöneticisi olmaktan dolayı heyecanlı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. Mezun olur olmaz iş hayatına atıldım. 5 yıl Gima A.Ş.'de satın alma ve APK birimlerinde çalıştım. Metro Cash & Carry'de toplam 21 yıllık bir tecrübe ile et-balık, meyve-sebze, süt ve süt ürünleri, donuk ürünler, işlenmiş et ürünleri departmanlarının satın almasından sorumlu Grup Müdürü olarak görev yaptım. Son iki yılımda ise CarrefourSA'da İcra Kurulu Üyeliği ve satın almadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttüm.

Kendi isteğimle çok özel tarımsal projelerde yer aldım. Özellikle “Coğrafi İşaretli Ürünler Projesi"ne imza atarak bu çalışma sonucunda 10'dan fazla ödülü Metro Cash & Carry'e kazandırdım. Bu proje aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından “Yerel Değerlere En Çok Sahip Çıkan Market" alanında ödüle layık görüldü. Tarım Kredi Kooperatifleri ile birlikte çok önemli projeleri yürüttük.

Şu an buradayım ve özel sektörden kamuya geçmiş bulunmaktayım. Hem özel sektörden kazandıklarımı buraya verecek hem de kamu sektörünün tecrübelerinden yararlanacağım. Kurumun ilk kadın yöneticisi olmaktan dolayı heyecanlıyım. Takım olarak verimli ve hızlı işler yapma prensibiyle bu ulvi görevi layıkıyla yapmayı umuyorum. Allah utandırmasın. Bugün bayrağı teslim aldığım noktadan geriye düşmemek gayesiyle hepinize ayrı ayrı saygılarımı sunuyorum."

PAKDEMİRLİ'DEN IŞIKGECE'YE İLK ZİYARET

Devir teslim törenin ardın önceki gün görevine başlayan TİGEM Genel Müdürü Işıkgece'yi, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli dün makamında ziyaret ederek, tebrik etti. Pakdemirli, üstlenmiş olduğu misyonu gereği ülke tarımı için büyük bir önem arz eden TİGEM gibi bir kuruluşta ifa edeceği yeni görevinde Işıkgece'ye başarılar dileyerek, bu görevinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Işıkgece'de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TİGEM'in başına getirilen ilk kadın yönetici olarak bu ulvi görevi layıkıyla yapmaya çalışacağını belirterek, Bakan Pakdemirli'ye nazik ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 16:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Allah Aşkına şu resimlerde 1 kişi varmı TİGEM li

- 3 yıl Önce

yansın tarım sadece değişiklik var yıllardır hiç bir düzelme her gelen kendi ekibini kuruyor mesele bu gelen ler tarım ile ziraat ile hiç bir ilgisi yok .... karalastikliçoban

Vah vah vah
Vah vah vah - 3 yıl Önce

Bakanı kravatsız karşılamanın ciddiyetsizliğine bakar mısın. Sonra diyoruz ki tarım niye bu halde...

Bazı yorumlara hitaben
Bazı yorumlara hitaben - 3 yıl Önce

Her mesleğe hitap eden bir sürü bakanlık var teknik personele laf atan arkadaş daha önce bu kurumda teknik elemanlar ve beraberindeki çekirdekten yetişmiş insanlar sayesinde neler yaptı. Bu kuruma ne zaman dışarıdan gelmeler başladı. O zaman proplem ler başladı. Hadi kendi mesleğine ilgili bakanlığa beğenmiyorsan

karalastikli cobana hitaben
karalastikli cobana hitaben - 3 yıl Önce

Butun TIGEM isletmeleri yillardir ve yillardir zarar etmekte bir kaci haric. Hepsinin basinda da yillardir tarim kokenli isletme mudurleri var. Bos bos lak lak yapma. Profosyonel yoneticilere ihtiyac var. Tarim kökenli olsa ne olacak ortada isletmelerin durumu. Biktik sizin su teknik eleman kibrinizden ve ayrimciliginizdan. Karalastikli de cobanda sensin.

- 3 yıl Önce

Adam dışarıdan gelmiş seni yönetiyor sen hala teknik elemandan bahsediyorsun. Adam 3 gün içinde şb mdr olmuş yıllarını TİGEM e. Ermiş adam izindeyken odasını masasını işgal etmiş. Kendilerine lojman almış kapılar dolaplar.... Sıfırlanmış. TİGEM ciye gelince tasarruf muş. Sen bu akılla gidersen yakındırrrr sıra sana veliyor

Hitaben diye yazana
Hitaben diye yazana - 3 yıl Önce

Üfürme patlasın bedava i hangi işletmede çalıştın. Onurluysan Iğdır seni bekliyor. TİGEM çığlığın tekniği şuyu buyu olmaz. Önce çalıştığın kurumun tarihini yapısını ve ülkeye neler kazandırdığını öğren. Şakşakçılık yapma olurum. Ürettiği kadar varsın unutma

- 3 yıl Önce

yeni müdürün sağındaki bıyıklı gitmediği sürece bu kurum düzelmez...


banner151

banner251