Şenol Önal TARMAKBİR’de güven tazeledi!

TARMAKBİR, 29. Olağan Genel Kurulu, 14 Nisan 2018 Cumartesi Günü Ankara'da Yapıldı. Tek listenin oylandığı Genel Kurul'un ardından toplanan Yönetim Kurulu, başkanlığa Şenol Önal'ı seçti.

Şenol Önal TARMAKBİR’de güven tazeledi!
banner200

14 Nisan 2018 tarihinde Ankara'da Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'nde yapılan 29. Olağan TARMAKBiR Genel Kurulunda Divan Başkanlığını Ziya Altınöz (Altınöz Tarım Makinaları, Söke), Divan Kurulu Üyeliklerini Hüseyin Koç (Özyeşilyurt Tarım Makinaları, Konya) ve Ahmet Özer (Köylü Tarım Makinaları, Konya) yaptı.

Yaklaşık 40 TARMAKBiR Üyesinin ve davetlilerin hazır bulunduğu Genel Kurul, 28. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Önal'ın açılış konuşmasıyla başladı.

Açılış konuşmasında Şenol Önal “1978 yılında resmen kurulup ilk genel kurulunu yapan Birliğimiz, bugün çok önemli bir noktaya gelmiş durumdadır. Sadece tarımın değil, Türk makine sektörünün de öncü ve güçlü bir kuruluşu olan TARMAKBiR, ulusal ve uluslararası platformlardaki temsil görevlerine her geçen yıl yeni bir değer kazandırmaktadır.


Sektörümüzün küresel çaptaki çatı örgütü Agrievolution ve Avrupa Birliği CEMA'dan sonra, Asya-Pasifik bölgesini temsil eden ReCAMA (Asya-Pasifik Ülkeleri Tarım Makinaları Birlikleri Bölge Konseyi) üyeliğimiz ile Birliğimiz, Avrupa'dan Asya- Pasifik bölgesine kadar tarımsal mekanizasyon sektöründe dünya çapında var olan 3 Birliğe birden üye olan tek ülke birliği olma şerefine erişmiştir." dedi.

Önal, “Bizler Yönetim Kurulu Üyeleri olarak, Birliğimiz için maddi ve manevi tüm ilgimizi hiçbir şahsi menfaat gözetmeden sunduk ve bize verilen göreve layık olmaya gayret ettik. Yeni seçilecek Yönetim ve Denetim kadrolarını, sektörü daha ileri götürecek yeni görevler beklemektedir. Bu görevi sürdürürken, desteğini esirgemeyen değerli üyelerimize, huzurunuzda bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Genel Kurulda Genel Sekreter M. Selami İleri'nin Yönetim ve Denetleme Kurulları raporlarını okumasının ardından, haziruna mali konularda bilgiler sunuldu ve gündemin diğer maddelerine geçildi. Gündemin ilgili maddesi gereği, TARMAKBİR'in “ulusal ve uluslararası faaliyetlerde bulunması, kuruluş, platform ve ittifaklara üyeliği" kapsamında ReCAMA (Asya-Pasifik Ülkeleri Tarım Makinaları Birlikleri Bölge Konseyi) Üyeliği ile ulusal ve uluslararası proje ortaklığında bulunmasına dair teklifler Genel Kurul tarafından kabul edildi.

Genel Kurul'un seçimleri sonrası bir teşekkür konuşması yapan Şenol Önal; “Bizlere güvenen ve destekleyen Üyelerimize, şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum. Geçmiş dönemlerde edindiğimiz tecrübeleri, yeni dönemin şevk ve heyecanıyla harmanlayıp Üyelerimizin desteğiyle çok daha başarılı işler yapacağımıza olan inancımız tamdır" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251