Ziraat Oda Başkanından sahte tohum uyarısı: Mısır ve pancar tohumuna dikkat!

Mısır ve pancar tohumunun tedarikinin yapıldığı bugünlerde Karaman Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayram'dan önemli bir uyarı geldi. Bayram, çiftçilerin sahte tohuma karşı dikkatli olmasını istedi. Bayram, "Unutmayın ki satılan sahte tohumlar, hem emeğinizden hem hasadınızın bereketinden çalar" dedi.

Ziraat Oda Başkanından sahte tohum uyarısı: Mısır ve pancar tohumuna dikkat!
banner200

Karaman Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayram, özellikle mısır ve pancar tohumunun tedarikinin yapıldığı bu günlerde üreticilerin yetkili bayilerden ihtiyaçlarını karşılamasını istedi.

Bayram, "Sahte tohum ve ilaç piyasada ciddi manada çoğaldı. Hele hele yok satan mısır tohumları var. Bir tane fatura uyduruyorlar, yok şu bayiden çıktı diye. O faturayı da sizin önünüze atıyorlar. Son yıllarda yaşanan sahte ve tarihi geçmiş tohumlar maalesef emeklerimizi boşa çıkartmaktadır. Sizde sahte ve tarihi geçmiş tohum mağduru olmak istemiyorsanız aldığınız tohumların üzerindeki bitki pasaportunu muhakkak inceleyip şüphelendiğiniz tohumları da en yakın Tarım Müdürlüklerine şikayet edin. Unutmayın ki satılan sahte tohumlar, hem emeğinizden hem hasadınızın bereketinden çalar" diye konuştu.
.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2020, 23:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Can Yusuf
Can Yusuf - 1 yıl Önce

Olur siz oturun piyasa daki sahte tohumları ben takip ederim

Ömer
Ömer - 1 yıl Önce

Hangi tohumun sahte olduğunu biliyorsun konustuguna göre. İlgil makamlara bildirimde bulunsana. Yerel gazetede iki satır haber olmak için belgesiz bilgisiz konuşmayın

banner151

banner251