Tarım Kredi Genel Müdürü hakkında şok suç duyurusu! Cumhurbaşkanından bile saklamışlar!

Tarım Kredi ortağı olan Polatlılı çiftçi Nihat Babaözü, Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaşanan hukuksuz atamayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Hukuksuz atamayı yapan Selahattin Külcü ve 8 yönetim kurulu üyesi hakkında kamu davası açılması talep edildi.

Tarım Kredi Genel Müdürü hakkında şok suç duyurusu! Cumhurbaşkanından bile saklamışlar!
banner200

Tarım Kredi ortağı olan Polatlılı çiftçi Nihat Babaözü, Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaşanan hukuksuz atamayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak, yönetmeliğe aykırı olmasına rağmen Fahrettin Poyraz’ın atamasını yapan ve bu durumu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Tarım Bakanından sakladıkları gerekçesiyle dönemin Merkez Birliği Yönetimi Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ve 8 yönetim kurulu üyesi hakkında görevi kötüye kullanmadan dolayı kamu davası açılması talebiyle suç duyurusunda bulundu. 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz hakkında şok suç duyurusu! Polatlılı Tarım Kredi ortağı çiftçi, Fahrettin Poyraz’ın yönetmeliğe aykırı bir şekilde atandığı gerekçesiyle bu atamayı yapan Merkez Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin hepsi hakkında görevi kötüye kullanma suçu işlediklerini gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Polatlılı çiftçi, suç duyurusunda Fahrettin Poyraz’ın atamasının yönetmeliğe aykırı olmasına rağmen dönemin Merkez Birliği Yönetim Kurulu tarafından bu durumun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve dönemin Tarım ve Orman Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’dan da saklandığını iddia etti. 

MİLLİ GAZETE 1 YIL ÖNCE ORTAYA ÇIKARMIŞTI

Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinde Milli Gazete’nin bir yıl önce ortaya çıkardığı hukuk skandalı, bir çiftçi tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına taşındı. Polatlılı çiftçi Nihat Babaözü, suç duyurusunda; 5 Aralık 2017’de Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğüne atanan Fahrettin Poyraz’ın o dönem yürürlükte olan İnsan Kaynakları Yönetmeliğine aykırı bir şekilde atandığını ve bu hukuksuz atamanın üstünü örtmek için de 5 Mart 2019’da sadece Fahrettin Poyraz’a özel bir yönetmelik değişikliği yapıldığını belirterek, 2017 yılında bu atamayı yapan Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ve diğer 8 yönetim kurulu üyesinin görevi kötüye kullandıkları ve işledikleri suçlardan dolayı haklarında kamu davası açılmasını talep etti. 

SUÇ DUYURUSUNDA ŞOK İFADELER: HUKUKSUZ ATAMAYI YAPAN SELAHATTİN KÜLCÜ İLE SONRADAN DÜNÜR OLDULAR! 

Nihat Babaözü’nün suç duyurusunda bulunduğu şok ifadeler dikkat çekti. Babaözü, 05.12.2017 tarihinde Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü olarak atanan Fahrettin Poyraz’ın, atandığı tarihte emekli olması ve fiilen Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli maaşı alması sebebiyle, Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın atandığı tarihte yürürlükte bulunan 30-31.03.2015 tarih ve 145 sayılı Merkez Birliği Yönetim Kurulu Kararı ile kabul edilen, Merkez Birliğinin 2015 yılında yapılan olağan genel kurulunun onayını alan ve Tarım ve Orman Bakanlığının genel kurulu tasdiki sonucunda hukuki nitelik kazanarak yürürlüğe giren, 2015 tarihli Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri İnsan Kaynakları Yönetmeliğine göre atamasının hukuksuz olduğu ve suç niteliği taşıdığına dikkat çekerek, hukuksuz atamayı yapan dönemin Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ile Fahrettin Poyraz’ın daha sonra dünür olduklarına işaret etti. 

CUMHURBAŞKANI VE DÖNEMİN TARIM BAKANINDAN SAKLANDI! 

Fahrettin Poyraz’ın atamasının İnsan Kaynakları Yönetmeliğine aykırı olmasına rağmen bu durumun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin Tarım ve Orman Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’dan saklandığını belirten Babaözü, “Fahrettin Poyraz’ın ataması yönetmeliklere aykırı olmasına rağmen bu durum dönemin Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü tarafından hem dönemin Tarım ve Orman Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’dan hem de sayın Cumhurbaşkanından saklanmıştır. 

HUKUKSUZ ATAMAYI YAPAN KÜLCÜ GÜBRETAŞ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ! 

Fahrettin Poyraz’ın ataması yönetmeliklere aykırı olmasına rağmen bu atamayı yapan dönemin Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ile daha sonra Fahrettin Poyraz dünür olmuşlardır. Selahattin Külcü bu hukuka aykırı atama işleminden sonra ortaokul mezunu olmasına rağmen Fahrettin Poyraz tarafından GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu’na atanmıştır”  

TARIM BAKANLIĞI SESSİZ KALDI!

Milli Gazete, 26 Şubat 2020’de ‘1 Milyon 100 Bin Çiftçiye Hukuksuz Atama’ manşet haberi ile Tarım Kredi’de yaşanan hukuksuz atamayı gündeme taşımıştı. Tarım Kredi Kooperatiflerinde Tarım ve Orman Bakanlığını temsilen atanan denetçi Hasan Hüseyin Aydemir, hukuksuz atamayla ilgili incelemelerin yapılarak kamuoyuna gerekli açıklamaların yapılacağını açıklamasına rağmen, Bakanlıktan konuyla ilgili hiçbir açıklama yapılmayarak hukuksuz atamanın üstü örtülmüştü. Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılan açıklamada ise gerçekler saptırılarak, 2019 yılında Fahrettin Poyraz’a yönelik yapılan yönetmelik değişikliği sanki Genel Müdür Yardımcılarına da yapılmış gibi gösterilerek, İnsan Kaynakları Yönetmeliğindeki emeklilikle ilgili hüküm sulandırılmaya çalışılmıştı. 

TELAŞA KAPILMIŞLARDI! 

Tarım ve Orman Bakanlığı, 1 milyon 100 bin çiftçi ortağı için hayati önem taşıyan konuda kamuoyuna sağlıklı bir açıklama yapmaması ve Milli Gazete’nin söz konusu manşet haberi somut belgelere dayalı olmasına rağmen Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine mahkemeler tarafından hukuksuz bir şekilde erişim engeli getirilerek yayından kaldırılması ve yine hukuksuz bir şekilde tekzip kararı verilmesi burada yaşanan telaşı gözler önüne sermişti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 11:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Milletin malı kimin umuru?
Milletin malı kimin umuru? - 8 ay Önce

Lise mezunu ve petro kimya sektörünü uzak yakın bilmez ama dünürlük herşeyin üstünde. Gübretaş hissesi konusunda adı geçermi, Spk ve Masak'ın konusu.

Razi ve temettü
Razi ve temettü @Milletin malı kimin umuru? - 8 ay Önce

Razi"den her yıl milyonlarca lira temettü aldıkları doğrumu?

Sorulur demiyoruz sorulacak diyoruz.
Sorulur demiyoruz sorulacak diyoruz. @Milletin malı kimin umuru? - 8 ay Önce

İris Akademi ile bağlar kesildimi? Kimindi bu şirket ve kime devredildi? Bugünkü iktidardan birşey beklemiyoruz ama bu dosyayı takip edecek ve sorumluları yargı önüne çıkartacak bir Gübretaş dosyası açılacak elbette. Kendi adlarına hesap açtırmadılar diye bulunmayacak sanıyorlar ama ortak yatırımcı kullananlar biliniyorlar buna inanın. Devlete bile kazandırmayıp, ceplerini dolduranlardan hesap sorulacak. Tayyip beyi sevdikleri nden değil, onun adından dolayı üzerlerine gelinemeyeceğine olan inançlarıdır tavırlarının sebebi. Konya yolunda pert edilen aracın, güç dengeleri yüzünden üstüne gidemeyip, hak hukuk demesinler. İnsan içine çıkmamanız gerekirdi.

Serdar Ortaç
Serdar Ortaç @Milletin malı kimin umuru? - 8 ay Önce

Bence liyakatli yönetici hepsi, eleştiriler haksız

Aldatma ve Kandırma.
Aldatma ve Kandırma. - 8 ay Önce

Hukuksuzluk kesin, kendileri de bildikleri için genel kurulda mevzuatı değiştirdiler. Zamanın hukuk müşaviride, şimdiki hukuk müşaviride durumu gayet iyi biliyorlar. Birşey olurmu dersenizde cevabım hayır! Ak Parti'nin A'sının adaleti ifade ettiğine inanan kaldımı gerçekten? Milletle iddialaşanların sonu ne olduysa sonları o olur. Peygamber Kızı Fatıma'da olsa... Sözü ise bu parti için sadece aldatma enstrümanlarındandır. Gübretaş hissesinden olup bitenlerin kapağını kaldıran oldumu ki, bu usulsüzlükle ilgilenen olsun.

Hukuksuzluk mu var???
Hukuksuzluk mu var??? - 8 ay Önce

Bu atama işleminin usulsüz olduğu defalarca söylendi. Bu süreçte haksız yere bir sürü insan yıpratıldı , istenmeyen personel ilan edildi. Onu geçtim bu yönetim tarafından dışarıdan kurumu bilmeyen tanımayan bir sürü insan amir olarak atandı. Sırf Eski Genel Müdür döneminde yapılmış diye mülakatı dahi bitmiş uzmanlık sınavı hukuksuz bir şekilde iptal edildi. Saymakla bitmez. Zeytin yağı fabrikası usulsüzlüğü, lisanslı depoculukta yapılan yolsuzluklar, Gübretaş hisselerinde yapılan yolsuzluklar ...vs. Boş verin bunlar önemli değil devam edin Özel Kalem müdürü kadrosu daire başkanı kadrosuna intisap eder. Yazıklar olsun.

Yüre bre Hızır Paşa
Senin de çarkın kırılır
Güvendiğin padişahın
O da bir gün devrilir

Nemrud gibi Anka n’oldu
Bir sinek havale oldu
Davamız mahşere kaldı
Yarın bu senden sorulur

Tediye Veremem Sana Hediye
Tediye Veremem Sana Hediye @Hukuksuzluk mu var??? - 8 ay Önce

Üslubun için öncelikle teşekkür ederim. Uzmanlık Sınavının ciddiyetini NASA ile karşılaştırmana EL-İNSAF derim. Nasaya hademeyi bile öyle almazlar. Şimdiye kadar kenarda bekletilen madde işletildi demişsin, yaşanan önceden görülmemiş bir hadisedir ve o madde görevde ilerleme için bir idari takdirdir. Insan Kaynakları baştaki ne derse onu kitabına uydurur. Öyle manzume şiir falan yazmaz. Son zamanlardaki atama ve sınavlardan yakınmışsın, yeni girenlerin önünün kapandığı doğrudur ve fakat senin de soyadin bir kuş türü olup abin iyi yerlerdeyse, kanat takıp uçman ve tek basina dikkat çekmeyesin diye birkaç tanıdığını da kapsamdışı yapman mümkündür. Bir de benzetme yapacaksan maktulün anlamı nedir bir bak da ondan sonra yaz olur mu guzel kardeşim.

Tediye
Tediye @Hukuksuzluk mu var??? - 8 ay Önce

BANA UZMANLIK DEME!!!
Belliki tecrübeli ve kıymetli bir büyüğümüzsünüz her halükarda hürmetlerimi sunarım. Malum sınav, dediğiniz süreçlerde sonuç buldu doğru, lakin bu sınav NASA’ya eleman temini gibi bir ciddiyette yapıldıki bu durumda bile o sınavı geçenler oldu ve sonrası...Burada bir nokta var; En azından yıllarca kenarda bekletilen bir madde çalıştı ve bir sıralamaya bir kategoriye göre insan kaynakları manzumeleri çalıştı. Öyle yada böyle birazda olsa sonrakilere bir kariyer planlaması hedefi bir yol göründü. Eminim sizde bilirsiniz; 8-10 yıllık aynı eğitim seviyesinde birçoğundan kıdemi az arkadaşlar mesleğe girdiklerinde ağbi diye ağızlarından bir ağbi daha çıkardı kendilerinden kıdemlilere, sonra birden roket gibi şef olundu ağbi gitti biz şefim çektik. Sonuçmu; Artık müdürüm çekiyoruz. Bir atama,tayin, ünvan teslimi yapıyorsanız her yaptığınız atama diğerlerine örnek teşkil oluyo. Adam ona göre şekilleniyor. Bu durum sizce çokmu daha adil ve kabul edilebilir? “ Bu adam zaten ölecekti maktülü öğrenmeye gerek yok der gibi bir durum çıkıyor ortaya. “

Bana Uzmanlık Deme
Bana Uzmanlık Deme @Hukuksuzluk mu var??? - 8 ay Önce

Uzmanlık Sınavı, Kurumda çalışmaya meyilli olmayan insanların (3 kuruşa 5 köftecilerin) kapıp üstüne yatacakları bir unvandı. Çan üzerine çan uygulaması yapılarak çan sistemini icat edenleri bile şaşkına çeviren formülle sınavı kazanması gerekenler de barajı ite kaka geçirtilerek yapılan sınav mı adil sorarım sana? Zaten adil olmayan bir sınavda hukuksuzluk olsa ne olur koçum? Uzman olup kapağı Bölge Birliklerine atıp bir azman da sen mi olacaktın? Torpilin varsa hemen Bölge Müdür Yardımcılığı oh kebap. Bunun haricinde dediklerinde haklısın. Yiğidi öldür hakkını ver.

Tekirdağ
Tekirdağ - 8 ay Önce

Genel müdür beye yakıştıramadım dünürünü gübretaşa atamasını.Başka atanacak adamı yok şaibe oluşmuş.Ancak ben genel müdürü yeni işe başladığında uyarmıştım bu kurum ahlı bir yer olduğunu.Yıllardır kurum gerçek sahibi olan çiftçiye ristrunlarını genel kurul oyunuyla vermiyor.Halada ortağına piyasa şartlarından yüksek fiyatla satış yapıyor.Çiftçi sıkıntı içinde patron olduğu halde,çalışanları saltanat içinde haliyle rahatsız beddua ediyor.

derin TTK cı
derin TTK cı - 8 ay Önce

şuraya yazıyorum yakın zamanda Tarım Krediye genel müdür Ahmet Bağcı olacak.Davut 'un arpası kesilecek ,sinanın kalemi kırılacak, Teftişte murat guler tekrar başkan olacak, eyup emir harun ozkan dortlusu daire başkanlıklara getirilecek, huzeyfe gmy olacak. Bekle görün. By by fahrettin poyraz ve etrafı....

ihl ruhu
ihl ruhu @derin TTK cı - 8 ay Önce

Hasan abinin selamı yeter. Yaşasın Merkez İHL

Analiz
Analiz @derin TTK cı - 8 ay Önce

HDP li grup y kendilerine çekmeye çalışıp karşılık bulamayınca düşman kesildiler. Hala içlerinde kalmış olacakki burdan atıp tutuyorlar. HDP li grupla bunların destekçileri niçin utanmaz? Her türlü pislikleri ahlaksızlık ları niçin örtbas edilir? Allahın adaletinden nasıl kaçacaklar?

salim
salim @derin TTK cı - 8 ay Önce

bağcı’nın genel müdür olacağını bilmek için çok da derinliğe gerek yok içerdeki en liyakatlı adam o,gerisini bilemeyiz

Ttt
Ttt @derin TTK cı - 8 ay Önce

Yav bırakın onu bunu da burdan alenen duyuruyorum bölge müdürlerine gübretaş hissesi alın diyen fp değil mi bölge müdürlerinden milyoner olan kim mufettislerden milyoner olan kim arastılsın

yılmaz mı ?
yılmaz mı ? @derin TTK cı - 8 ay Önce

Koltuk için bir dansöz olup oynamadığınız kaldı hadi bakalım. adınız derin tkk falan... dikkat edin kendinize..

yazık olucak
yazık olucak @derin TTK cı - 8 ay Önce

Sizler Fahrettin Poyrazı devirebilmek için 40 fırın ekmek yemeniz lazım. Saydığın kişilerin orada olacağının haberini hangi abin verdiyse gece üstünü iyi örtsün :) açıkta kalmış belli ki. Ekipcilik oynayacaksanız başka kapı bulun, buradan size ekmek çıkmaz. Ama yakındır sizlerinde bu kurumdan teker teker uzayışınız. Son olarak teftiş kurulunda ki (Yılmazcılar)tespit edildi, bir bir temizlenicek bilginiz olsun...

Pek Derin Olmasan da
Pek Derin Olmasan da @derin TTK cı - 8 ay Önce

Murat'ları karıştırsanız da Daire Başkanlıkları için uygun gördüğün Sincan'lılar zaten iyi günlerini yaşıyorlar. Büyüklerinden gördükleri çıkar birlikteliği gruplaşmasını o kadar ileri götürdüler ki tek başlarına helaya bile gidemiyorlar. Orada dahi Kurumun hayrına istişare edecekler neredeyse. Gelelim haber metnine, son zamanlarda hangi Yönetim Kurulu üyesi adilane seçildi ki gelen idareci hukuka uygun gelsin. Genel Kurul'un evlere şenlik olursa Kurumda her gün düğün bayram olur. Bize de keyfini çıkarmak düşer. Ay sonları Yönetim Kurulu Kararlarını beklemek çok heyecanlı oluyor gerçekten. Birkaç asgari ücret maaş almak için uyurgezer taklidi yapmak hakikaten büyük zanaat, her yiğidin harcı değil.

Abbas yolcu
Abbas yolcu - 8 ay Önce

Fahretin beye güle güle diyecekler.

Çiftçiler Tkk ya hala ortakmısınız
Çiftçiler Tkk ya hala ortakmısınız - 8 ay Önce

Bunları besleyen sensin çiftçi,,,,,20 yıl önce tkk dan ayrıldım ve artık para kazanıyorum ,,,,ortakken 1 çapa makinasını traktör parası ödettiler mesut yılmaz ANAP MHP dönemiydi ozamanda faiz 100 de 138 e çıkmıştı...kurtulun arkadaşlar size dostça yazıyorum kazanacaksınız tkk dan ayrilin bunları doyuramazsiniz ,babanizda doyuramadi dedenizde..illa kredi lazımsa ziraat bankasindan kullanin

Tayyip Baba Fakıbaba
Tayyip Baba Fakıbaba - 8 ay Önce

Fakıbaba ya daha ne usulsüz atamalar yaptırdılar.


banner151

banner251