Tarım Kredi'den 65 haberimize erişim engeli!

Çiftçinin hak ve menfaatlerini korumaya yönelik yapılan 65 haberimize Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından erişim engeli getirtildi. Tarım Kredi Kooperatiflerinde çiftçinin aleyhine olan gelişmelerle ilgili yaptığımız somut belgeli haberlere erişim engelinin getirtilmesi Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşunda yaşanan telaşı gözler önüne serdi. 

Tarım Kredi'den 65 haberimize erişim engeli!
banner200
banner217

Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği, kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinin başvurusu üzerine Tarımdan Haber’de yayınlanan toplam 65 habere erişim engeli kararı getirildi. Somut belgeli haberlere erişim engeli getirilerek, kamunun haber alma özgürlüğüne büyük bir darbe vurulurken, çiftçi kuruluşunda yaşanan telaşı da gözler önüne koydu. 

HUKUKSUZ ATAMA HABERLERİ TELAŞLANDIRDI 

Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın hukuksuz atanması başta olmak üzere Tarım Kredi Marketlerde yaşanan tağşişli genel müdür haberleri, Tareks Hayvancılıkta ortaya çıkan hayvancılık cinayeti haberleri, milletvekili arkadaşının kıyak şirket alımı haberleri, yem fiyatlarına yapılan zam haberleri, milletvekilleri tarafından Tarım Kredi’deki şaibeli işlemlerle ilgili olarak TBMM Başkanlığına verilen soru önergesi haberleri, yüksek faizden dolayı mağdur olan çiftçilerin eylem haberleri, icralık çiftçi haberleri, Tarım Kredi Kooperatiflerindeki pahalı gübre haberleri ile GÜBRETAŞ’ın altın madeni sahasıyla ilgili haberlerin hepsine birden ‘kişilik haklarının ihlal edildiği’ gerekçesiyle erişim engeli getirildi. 


MAHKEME KARARI İÇİN TIKLAYIN


ÇİFTÇİNİN CUMHURBAŞKANINA YAZDIĞI ŞİKÂYET MEKTUBU HABERİNDEN BİLE RAHATSIZ OLDULAR 

Tarım Kredi Kooperatiflerinin erişim engeli talebinde bulunduğu haberler arasında Samsun Bafra Tarım Kredi Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Balta’nın Fahrettin Poyraz’ı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikayet ettiğine yönelik haberin de yer alması dikkat çekti. Yine Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru’nun Tarım Kredi Kooperatiflerinde satılan gübre fiyatlarını eleştirdiği habere de erişim engelinin getirilmesi şaşkınlıkla karşılandı. 

HAKLARINI ARAYAN POLATLILI ÇİFTÇİLERİN HABERLERİ DE ENGELLENDİ!

Diğer yandan, patates ve soğana getirilen ihracat kısıtlaması üzerine mağdur olan ve haklarını arayan üreticilerin Polatlı’da yaptıkları basın açıklaması haberine de erişim engeli getirildi. 

AK PARTİLİ MİLLETVEKİLİNİN TARIM KREDİ’YE TEPKİ HABERİ DE NASİBİNİ ALDI  

Tarım sektörünün nabzını tutan ve sektörün en çok takip edilen tematik haber sitesi olan Tarımdan Haber’de yayınlanan 65 habere birden erişim engeli getirilmesi, basın özgürlüğüne büyük bir yara açarken, Tarım Kredi Kooperatiflerinin talebi üzerine AK Partili Milletvekillerinin Tarım Kredi’ye yönelik eleştirilerinin yer aldığı haberlere bile erişim engelinin getirilmesi manidar bulundu. Ak Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, ‘Ak Parti Milletvekili Posacı: Tarım Bakanlığında ithalat lobisi var bu lobinin önüne bir türlü geçemiyoruz!’ başlıklı haberde, Tarım Kredi Kooperatiflerinde uygulanan yüksek faizi eleştirerek, bir çiftçi olarak Tarım Kredi Kooperatiflerinden alış verişi durdurduğunu açıklamıştı. Tarım Kredi Kooperatifleri üst düzey yönetimi bu haberden bile rahatsız olarak erişim engeli getirdi. 

YEM FİYATLARINA YAPILAN ZAM HABERLERİ DE RAHATSIZ ETTİ! 

Takipçilerimizin yem fiyatları konusunda güncel gelişmeleri takip etmesi için yaptığımız haberler de erişim engelinden nasibini aldı. 

SOMUT BELGELİ HABERLERİMİZE CEVAP VEREMEDİLER 

Somut belgeli haberlerimize hiç bir şekilde cevap veremeyen Tarım Kredi Kooperatiflerinin, kişilik haklarının engellendiği gerekçesiyle haberlerimize yönelik erişimin engellenmesi talebiyle mahkemeye başvurması manidar bulundu. 

MAHKEMENİN KARARINA İTİRAZ EDİLECEK 

Tamamen çiftçinin hak ve menfaatlerini korumaya yönelik yapılan haberlere Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli getirilmesi, basın özgürlüğüne büyük bir yara açarken, Tarımdan Haber, mahkemenin bu haksız kararına karşı her türlü hukuki mücadeleyi yapacak.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 19:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Beğenilecek beğen!
Beğenilecek beğen! - 1 ay Önce

Bakanlar Kurulu'nda beklenen değişiklik öncesi bilgi ve belgeye ulaşımı engelleyerek, kamudaki emsallerinin on katını bulan ve hatta geçen ballı ücretlerin sürmesini istiyorlar. Bununlada yetinilmeyip temsil ve ikramlar amacı dışında son kuruşuna kadar kullanılıyor. Makam araçları şahsi kullanıma açık ve yakıtları da taşıt tanıma yoluyla kuruma fatura ediliyor. G. Md Yrd Okan Ateş'in yaptığı trafik kazasında pert olan araç makam aracı ama araçta eşi ve çocuğu da bulunuyor. Antalya'ya gidiliyor ve maalesef kurum aracı özel maksatlara hizmet ediyor. Bu yolculuk esnasında alınan akaryakıt bile çiftçinin cebinden ödeniyor. İlgili şahsı Tağşişçi G. Müdürü göreve getiren kişi olarakta görüyoruz. Razi'de haberleştirdiğiniz binlerce euroluk huzur ücretinde de. Fahrettin Poyraz ise yer ile yeksan olan karizmasını sosyal paylaşım sitelerindeki paylaşımları artırmak ve kuruma beğeni ve paylaşım yapmak yönündeki talimatla ayakta tutmaya çalışıyor. Siyasetteki gücünü ise Bozüyük ve Bilecik'te belediye başkanlıklarının Chp'ye geçmesi ile belli etti zaten. Oğlu tarafından yönetilen İris Akademi Tkk'dan yılda kaç milyon TL'lik iş almaktadır? Uzun konular var ama yozlaşmanın had safhada olduğu kurumda iyiye giden bir veri de yok!

Ak Parti'nin  Kırsaldaki En Büyük Oy Kaybı
Ak Parti'nin Kırsaldaki En Büyük Oy Kaybı @Beğenilecek beğen! - 1 ay Önce

Yumaklı, Gübretaş Genel Müdürlüğüne getirildiğinden beri şirket korkunç zarar ediyor.
Yönetemediğiniz gün gibi aşikar!
Bu cesamete sahip bir yapıyı yönetecek bilgi, birikim ve yetkinliğe sahip değilsiniz!
Bunu herkes görüyor, biliyor.
Beni Külliye tanıyor, beni Külliye gönderdi diye pr yapmaya çalışıyorsun, fakat Külliye'de sizden illAllah etmiş durumda.
Türk çiftçisinin ve AK Parti hükümetinin lehine en ufak bir eyleminiz yok ve olmamıştır.
Aksine, yanlış strateji ve eylemlerinizden dolayı tarım sektöründen, Ak Parti Hükümeti aleyhine OY KAYBINA SEBEPSİNİZ.
Siz bırakmazsanız da, zaten onlar gereğini yapacaklar. Bu saatten sonra seni hiç bir güç kurtarmayacak! Yanlışsın, yalnızsın Yumaklı!

Helal etmiyorum
Helal etmiyorum @Beğenilecek beğen! - 1 ay Önce

Sendikaniz basarız ozaman dostum verilmiş hak alınamaz değiştirilemez taşeron adam yerine neden koysun büyük çoğunluğu üniversite mezunu lise mezunu müdüre önem verir ler aradaki uçurum hala kurumlarda lise mezunu müdür Luk yapanlar var ve hizmetli üniversite mezunu taşeron calistirilir hak düzeltme yapılacaksa bu uçurum duzelmeli. Üst yönetim kalbindeki hancerle uğraşa dursun bu kan akmaya devam eder sahip sizlik.

Harama dur demek.
Harama dur demek. @Beğenilecek beğen! - 1 ay Önce

Hangi haksızlığın, hukuksuzluğun, işin önüne geçipte, şahsiyetimiz koltuğumuzdan önce gelir dediniz? Görmediniz bilmediniz duymadınız. Görmezden bilmezden duymazdan geldiniz. Allah sahiden var ama siz bizleri kandırırken Allah'ta kandırılır sandınız. Yanıldınız!

Taşeron At Gözü
Taşeron At Gözü @Beğenilecek beğen! - 1 ay Önce

Sırtınıza semer vurdular bir çoğunu üniversite mezunu neyse açıklama yapmasak fena olmaz Semer size yeter anlayan zaten anladı . diye bir kardeş sizi whatsap ekledi whatsap grup kapalı geçen anket yapıyor personele güldüm neyin reklamı katılım az oldu gençlerin zamanı vakti hayalleri var sizin küçük oyunlarınızı sosyal medya yakışmıyor . Tasero aklını başına al bir çok arkadaşınız işinden alınıyor verdiğiniz emekler hep boş kooperatif ler ihtiyaç siniz ama uatlerin önceliği kendi celleri size irfan bey ve Ayhan beyin verdiği hakları aldılar size ne verdiler bunu masaya yatırın sendika.da tarnet (imece) ne verdi dostlar hayal sattillar size çiftlik bank gibi düşünün :) kendi çıkarları için karar alanlar sizi kadro vermek zor değildi maaş vermek zor değildi ama kendi keyifleri için tatil otel yol yeme içme harcırah müdür atama vb vb vb usulsüz işler yaptılar az akilli olun her s. Hıyar diyenin peşine bir avuç tuz alıp kosmayin.

Haram yiyici çoğu
Haram yiyici çoğu @Beğenilecek beğen! - 1 ay Önce

Haram yemeyi seviyorlar dostum hem çiftçiyi hem alt pozisyon taşeron hizmetliler perişan edildi. İnkar etmek iman yoksulluğu dur.

Ses duymayan sağırdır
Ses duymayan sağırdır @Beğenilecek beğen! - 1 ay Önce

Dünürünü düğün hediyesi olarak Gübretaş yönetim kurulu üyesi yapan kişi. Konu petro kimya, dünür lise mezunu. Hanı yağma sizindir efendiler.

Helal etmiyorum
Helal etmiyorum @Beğenilecek beğen! - 1 ay Önce

Kurum da benim hakkımı yiyip kim eğlence yapıyor kim show yapiyorsa helallik mi etmiyorum sözleşmeli çalışanların maaş düzeltmesi adı ile ikramiyelerini maaşına dağıtan sistem bu yazıyı açıkla topunuzu mahşere bıraktık son gulen ben olacam

Turgay DAĞ
Turgay DAĞ - 1 ay Önce

Eee bu kadar yolsuzluğun zirveye çıktığı bakanlıkta sizler yolsuzluk duyulmasın diye o haber sitesini istermisiniz. Güzel kardeşim bakanlık yüzkarası bir durumda, böyle giderse tayyip erdoğan a bir daha oy vermeyi asla ve asla düşünmüyorum.

Boşa kürek çekmeyin
Boşa kürek çekmeyin - 1 ay Önce

Yahu bu adamlar 3 dönem milletvekilliği yapmış, as kadroda bulunmuş cumhurbaşkanı tarafından atanmış. Arabaya da biner işede gitmez parayı da yer. Kimse kusura bakmasın %55 oy verirken düşüneceksin. Ki kaldı ki bütün kurumlar çiftlik olmuş. Vesselam

Orhan
Orhan - 1 ay Önce

Civtcinin üretmekten vazgeçtiği bu ortamda özellikle başında tarım olan bu kuruluşların böylesi haberler ile anılması bu ülkeyi yöneten büyüklerimizin ses çıkarmadan durması çok düşündürücü

Düzceli
Düzceli - 1 ay Önce

Sayın cumhur başkanı dünyaya kafa tuttunuz ama bu ekibinizdeki çürük elmaları bir temizleyemediniz çok yazık olcak bütün emeklere ceremesini siz vepartiniz çekeceksiniz yazık.Ya Allah ya bismillah deyip silkinin artık

Nedenki
Nedenki - 1 ay Önce

Bu ayıp üstünü örtmek başka bişe değil üzücü.. Poyraz bey komfeti fişekleri aldık bekliyoruz gonderildi haberi gelir gelmez genel müdürlük önünde angara gücü olarak hazır olacaz saygi senden hürmet bizden karar alıp benim maaşım verilen hakkımı yayıp şartları düzelttik kararında kaç kişi sorumlu ise

MUSTAFA ONBAŞI
MUSTAFA ONBAŞI - 1 ay Önce

TARIM, BİR ÜLKENİN SİLAHLI KUVVETLERİ KADAR ÖNEMLİ BİR
ÜRETİM ALANIDIR.
BİR TOPLUMUN SAĞLKILI OLABİLMESİ İÇİN, YERLİ VE ORGANİK TARIM VE HAYVANCILIK YAPMASI ŞARTTIR.
TÜM TÜRKİYEYİ PAHALIDA OLSA
YERLİ VE ORGANİK TARIM ÜRÜNLERİMİZİ ALMAYA ÇAĞIRIYORUM.
YERLİ ÜRETİME ENGEL OLAN KÜRESEL SERMAYENİN TAŞERONLARINA KARŞI MÜCADELEYE DAVET EDİYORUM.
TAM BAĞIMSIZ MİLLİYETÇİ MÜSLÜMAN BÜYÜK TÜRKİYE.
ÜRETEN, KALKINAN, BÜYÜK TÜRKİYE

Ali
Ali - 1 ay Önce

Emekten 100tl olmuş acilen yem zamlarına engel olunsun 2008 kırizi kapıda


banner151

banner251