Tarım işçilerini ziyaret ederek yaşam alanları kontrol edildi

Sur Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, Kuşburnu mahallesindeki tarım işçilerini ziyaret ederek yaşam alanları kontrol edildi.

Tarım işçilerini ziyaret ederek yaşam alanları kontrol edildi
banner200

Pandemi döneminde üretimin devamlılığı esas olduğundan tarım ve orman bakanlığı ile çalışma Sosyal güvenlik bakanlığı arasında yapılan protokol gereği tarım işçilerinin çalıştığı tarım alanlarındaki sosyal alanlarındaki mesafeler sağlık, eğitim ve barınmalarına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Sur Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mahmut Akbaş; tarımsal faaliyetlerin pandemi döneminde hız kesmeden devam ettiğini ve ülke ekonomimizin tarıma dayalı olduğunu bu sebeplerle yasaklar döneminde tarımla iştigal eden insanların belgendirilmeleri şartı ile gerekli kolaylıkların sağlandığını belirtti. Konuşmasına devamla; tarımın emekçileri olan tarım işçilerimizin de çalışmaları için tüm düzenlemeler sağlanarak ve üretimde sağlık tedbirleri alınarak tarlalarda ki çalışmalar aksatılmadan devam ediyor.

Bugünde ilçemize bağlı Kuşburnu Mahallesinde üretim yapan çiftçimizin tarlasında tarım işçilerimizle birlikteyiz. Tarım işçilerimizin pandemi dönemimde en çok risk alanlar olarak  üretimin devamlılığı için canla başla çalışıyor olmalarından dolayı kendilerine teşekkürlerimizi ilettik ve tarlada sıcaklığın en fazla oldu mevsimde günün her saatinde Türkiye’nin tarım ve gıda ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalarına devam ettiklerinden dolayı da bakanlık il ve ilçe müdürlükleri olarak da hep kendilerinin yanında olduğumuzu belirtik. 

İşkur İl Müdür Yardımcı Süleyman Aktoprak da bu süreçte tarım işçilerinin çalıştıkları yerlerde bireylerin, ailelerin barındıkları yerlerin iyileştirilmesi ve çalışanların sosyoekonomik yönden destekleneceğini ve hastalıkla ilgili işveren ile çalışanlar arasında bir kurum olarak bir köprü görevini yürütmeye devam edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından kurum müdürleri ve tarım işçileri tarlaya giderek dikim yaptılar.     

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251