Tarım Bakanları ne yapıyor?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, acilen tarıma el atılması gerektiğini belirterek, çiftçinin üzerindeki üretim maliyetinin düşürülmesi gerektiğini söyledi.

Tarım Bakanları ne yapıyor?
banner200
banner217

Partisinin Uşak İl Başkanlığı’nın 6’ncı Olağan İl Kongresi’nde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin tarım politikalarını eleştirdi. 

TÜM DÜNYAYI KISIRLAŞTIRIYORLAR

“Tarım bakanları ne yapıyor?” diyerek, AKP’nin politikalarını eleştiren Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin 20 yıl önce kendi kendine yetebilen 7 tarım ülkesinden biri olduğunu şimdi ise dışa bağımlılığın arttığını ifade etti. Karamollaoğlu şöyle devam etti:

“Acilen tarıma el atılmalı, çiftçinin üzerindeki üretim maliyetleri düşürülmeli. İlaç sanayide  keza öyle, biz Türkiye’de ilaç üretmiyor sadece ambalaj yapıyoruz. Avrupa’da, ABD’de kullanılması yasak pek çok ilacı satın alıyoruz. Size çarpıcı bir örnek vereyim. Son zamanlarda doğum oranlarında düşüş meydana geldi, nüfusumuz azalıyor. Son yıllarda evlenen genç çiftlerimiz çocuk yapabilmek için hastanelere doktorlara başvurur oldu. Niye oluyor bu, dün yoktu da bugün var. Bunun nedeni yediğimiz gıda, kullandığımız ilaç. Bizi kısırlaştırıyorlar, sadece bizi değil tüm dünyayı kısırlaştırıyorlar, bunu görmek lazım.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
HDM
HDM - 2 yıl Önce

Son 10 yıldır çelik çomak oynuyorlar .

Tarımcı
Tarımcı - 2 yıl Önce

Tarımı tarımcı yönetmiyorki. Bakanlar ilahıyatçıyı kaymakamı sosyoloğu açık öğretim mezununu işletmrciyi..... idareci atıyorlar. Beraber vakit geçiriyorlar kimisi akvaryum temizlıiyor

Ziraat Mühendisi
Ziraat Mühendisi - 2 yıl Önce

Kesinlikle karamolla beyefendiye katiliyorum.Ozellikle Glyphosate aktif maddeli herbisitler kısirlaştiriyor ayrica lenf kanseri riskinide arttırıyor.Tabii Bakan tarimdan anlamadiğı için bu konular gündeme gelmiyor.Bir diğer husus işten anliyan kesimin halen atama beklemesi

dr
dr @Ziraat Mühendisi - 2 yıl Önce

Siz doktor musunuz? Ziraat mühendisleri sağlık bakanlığına atanmak için mi bekliyor?

karamanoğlu prensi
karamanoğlu prensi - 2 yıl Önce

“Kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydik”. Bu cümleyi o kadar çok duyuyoruz ki. Ancak, açıkçası ben lise ders kitaplarından hatırladığım bu ifadeye inanmakta zorlanıyorum. Kim yazmış, bu ifadenin dayanağı ne imiş, yazarı hangi “bilimsel” araştırma sonucuna dayanarak böyle bir kanıya varmış merak ediyorum. Bunu düşünmeden bu cümleyi hemen bilinçsizce kullanıyoruz sanki.
Öz eleştiri yapmak gerekirse, 20 yıl önce hangi konuda kendi kendimize yetiyor muşuz ki. Otomotiv, elektronik, bilim ve teknoloji ürünü tarımsal girdiler. Şu anda tarım ve hayvancılıkta içine düşülen durumda o yıllarda düşünülmeyen, öngörülmeyen, başlamayan ve yapılmayan bazı şeylerin biraz rolü yok mu?
Geçmişten ders çıkarılması gerekirken, geçmişle övünmeye çalışıyoruz.

Ziraatci havası
Ziraatci havası - 2 yıl Önce

İl müdürlüklerindeki ziraat mühendisi ne yapıyor? Ziraat mühendisi müdür olur sergi peşinde koşar. Tarımdan anlayanını daha görmedim. Öyle diğer unvanlara hayatı zehir etseler. O kadar kaba Saba adamlarsıniz ki tarıma ne katkınız var onu düşünün. Ortalama bir köylü ziraatciden daha bilgili.

banner151

banner251