Tarım Bakanı ile ilgili çiftçiden Cumhurbaşkanına dikkat çeken talep: Ormanda kalsın Tarıma işi bilen bir isim atansın!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile ilgili çiftçiden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dikkat çeken bir talep geldi; Pakdemirli'den vazgeçilemiyorsa, Bakanlık ikiye ayrılsın Pakdemirli Orman'da kalsın ama Tarıma işi bilen bir isim atansın...

Tarım Bakanı ile ilgili çiftçiden Cumhurbaşkanına dikkat çeken talep: Ormanda kalsın Tarıma işi bilen bir isim atansın!
banner282

Çiftçinin artık dayanacak gücü kalmadı. Tarım sektöründe Pakdemirli'ye karşı tepkiler giderek artarken Pakdemirli'den vazgeçilememesine de bir anlam verilemiyor. Çiftçiler, tam da böyle bir zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a öyle bir teklifte bulundu ki; 'Maden Pakdemirli'den vazgeçilemiyor Tarım ile Orman ayrılsın, Pakdemirli Orman'da kalsın ama Tarıma işi bilen bir isim atansın...'

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatiflerinde hukuksuz genel müdür Fahrettin Poyraz’ın görevden alınmasının ardından şimdi bütün gözler Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye çevrilmiş durumda. Çiftçi artan girdi maliyetlerinden dolayı zor bir dönemden geçerken, böyle bir dönemde çiftçinin moral motivasyonunu yükseltmek bir tarafa Pakdemirli yaptığı açıklamalarla çiftçinin daha da tepkisini çekiyor.

TARIM HER GEÇEN GÜN KÖTÜYE GİDİYOR

Tepkilerin arttığı bir dönemde çiftçilerden dikkat çeken bir talep geldi. Bakan Pakdemirli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan nezdinde vazgeçilmezliğine de vurgu yapılarak, tarımda yaşanan bunca olumsuzluklara rağmen Pakdemirli’den vazgeçilemiyorsa Tarım ve Orman Bakanlığının ikiye ayrılması istendi. Pakdemirli’nin Orman Bakanlığında kalmasını ancak Tarım Bakanlığının kesinlikle kendisinden alınmasının talep edilmesi dikkat çekti.

PAKDEMİRLİ ZATEN TARIM BAKANLIĞINA UĞRAMIYOR!

Bilindiği üzere uzun zamandır Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ikiye ayrılması gündemde. Diğer yandan Bakan Pakdemirli de Tarım ve Orman Bakanlığına hiç uğramazken, makam olarak yazın Atatürk Orman Çiftliğindeki makamını diğer aylarda ise Orman Genel Müdürlüğündeki makamını kullanıyor.

PAKDEMİRLİ’DEN NEDEN VAZGEÇİLEMİYOR?

Tarım sektöründe yaşanan sorunlara rağmen Bakan Pakdemirli’den vazgeçilememesi dikkat çekiyor. Her kabine değişikliği gündeme geldiğinde ilk değişecek Bakanlar arasında Pakdemirli’nin ismi gündeme gelmesine rağmen Pakdemirli’nin bugüne kadar koltuğunu korumaması; ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakdemirli’den neden vazgeçemiyor?’ tartışmasını da beraberinde getiriyordu.

PAKDEMİRLİ’DEN VAZGEÇİLEMİYORSA BAKANLIK İKİ AYRILSIN!

Gelinen noktada çiftçiden; ‘Maden Pakdemirli’den vazgeçilemiyor o zaman Tarım ve Orman Bakanlığı ikiye ayrılsın’ talebinin gelmesi dikkat çekti. Bakanlığın bölünmesi durumunda hem Pakdemirli’nin Bakan olarak kalmaya devam edeceği hem de tarım sektörünün Pakdemirli’den kurtarılarak sektördeki kötü gidişe dur denilebileceği kaydediliyor. Çiftçinin ‘Pakdemirli’nin vazgeçilmezliği’ karşısında böyle bir çıkış yolu araması dikkat çekti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2022, 20:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Celal DÖNMEZ
Celal DÖNMEZ - 4 ay Önce

Sayın cumhurbaşkanı pakdemirli den vaz geçmezse biz çiftçiler Cumhurbaşkanından vaz geçeriz.

üretici
üretici @Celal DÖNMEZ - 4 ay Önce

yok ormandada kalmasın aslanlarada yaazık olur,,,

Yangin
Yangin - 4 ay Önce

Bu bakan ne ormana nede tarima bakan olamaz abisi bir numarali fetocu. Ormanlar bunun doneminde yandi kul oldu. Tarim bunun doneminde bitti.. Ciftci yok oldu.. Bu bakan istifa edip geldigivyere gitsin.. Istemiyoruz.

Tarımcı vatandaş
Tarımcı vatandaş - 4 ay Önce

Tarım ve orman bakanının tek baktığı kısım orman. Çünkü ormanda iş yok. Adam çok, araç çok, çalışma binaları süper. Tarım kısmında dert çok, personel az. Araçları hurda. Binaları eski. Orman bölge müdürünün artında 2,5 milyonluk makam jeepi var. Tarım pandemide çiftçi için, kaymakamlık denetim ekiplerinde çalıştı. Ormancılar kapıları kapattı, lüks binalarında oturdu. Ama takdirleri hep onlar aldı.

adaletxx
adaletxx - 4 ay Önce

Yok arkadaş ormanda da kalmasın gelsın o çiftçi dediğiniz arkadaşlara neden kalmaması gerektiğini izah ederız.Yeter artık ormanda yeterınce şow yaptı bunca zaman kalması bile büyük bir hataydı zaten ...

Gazi VURAL
Gazi VURAL - 4 ay Önce

Tarım Bakanı Ormanıda ağzına burnuna karıştırmış; uçak ve helikopter ihalesini iptal eden kendisi ülkenin ormanlarınıda yok etti. Şimdi birilerine peşkeş çekme dertine düstü.

Tarıma gelince ; Ülkede üretim tahılta, sebzede ve meyvede yarı yarıya düştü, salatalk, biber, domates, mantalinanın kilosu 30 tl oldu, hayvancılıktaki rakamların yarısı hayal eti ithal ediyor. Gıda güvenliği sıfır tarihi geçmiş ürünler piyasada serbest, üretim tesisleeinde adamlar süt banyosu, ekmek hamuru ile top oynuyor, bakanlık rüşvethaneye dönüştü, taşra fetö nün elinde böyle rezil bir bakanlık tarihte ilk defa görüyorum.
Bakanlıkta hırsızlık yapmazsan bakan ve ekibi hemen harcıyor personeli, işte pokdemirlinin ülke tarım ve hayvancılığını getirmiş olduğu nkta bu. Artık cezasını seçimde RTE haddinden fazla görecek. Demedi demeyin, gün olur harman olur hükümet emeğinin karşılığını alır.

Yurda
Yurda - 4 ay Önce

Pakdemirli gorevden alinmaz arkasinda berat albayrak ve uluslar arasi gida firmalari var ciftci hakli madem alamiyolar gorevden ormana versinler

Yunus
Yunus - 4 ay Önce

Ne bulunmaz hint kumasiymis bu bakan arkadas...bizim bilmedigimiz meziyetlerimi var nite alinmiyor gorevden arkasinda hangi guc var...tarimi bitirdi sirada reis var onuda bitirecek

Ciftci
Ciftci - 4 ay Önce

Sayin mehdi bey in ismi geçiyor. Birde efsane bakan demişler. Onun bakanlığı döneminde ülke ekonomik olarak rahattı. Kurumlarda ve bakanlikta aşiret akraba isleri başladı. Köyler onun döneminde bosalmaya başladı. Ayrica şimdiki tarim komisyonu başkanımız yunus bey de ya bakanların yanındaydı yada tarim komisyonundan. Koyu köylüyü tarimi bilen tarımsal eğitim almış birilerinin yönetimde olması gerekiyor. Yöneticiler liyakatli olmalı. Ekmeği fırında eti kasaptan gormemelidir