Rusya heyeti tarım için geliyor!

Ekonomi Bakan Nihat Zeybekçi'nin Rusya ziyaretinin ardından, Rus heyeti önümüzdeki günlerde iki ülke arasında yaşanan tarım krizi ile ilgili adımların atılması için Türkiye'ye geliyor. Rusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Aleksey Gruzdev, önümüzdeki günlerde Rus heyetin Türkiye'ye geleceğini bildirdi.

Rusya heyeti tarım için geliyor!
banner200
banner217

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Aleksey Gruzdev, önümüzdeki günlerde Rus heyetinin tahıl sevkiyatını görüşmek üzere Türkiye'ye geleceğini söyledi. Gruzdev, "Bu kısıtlamaların kaldırılması gerektiğinden yola çıkıyoruz. Bunun ne kadar sürede gerçekleşeceğine ilişkin görüşmeler yapacağız. Zamanında Türkiye tarafından bu konuda resmi bir açıklama, yani bize sunulan resmi bir karar olmadığını söylemiştik. Bildiğimiz tek şey, bu kısıtlama belirli ülkelere uygulanıyorsa, bu kesinlikle Dünya Ticaret Örgütü'nün kurallarına aykırıdır. Bugün bizim tarafımızdan yanıt niteliğinde bir tepki verilmedi" diye konuştu.

Bakan Yardımcısı Gruzdev, şunları kaydetti:

Önümüzdeki günlerde Türkiye'de gerçekleşecek görüşmeler çerçevesinde yanıt almayı planlıyoruz. Şu anda ilgili birimler çalışıyor, bunun ardından gereklilik halinde başbakan yardımcıları tekrar bir araya gelebilirler."

Kaynak: Sputnik

YORUM EKLE
YORUMLAR
İşte bu
İşte bu - 4 yıl Önce

Tarım Bakaní nerede ki , kayıp aranıyor bakanlık içerisindeki sendikacı içerisindekmi arıyor yoksa, bulamadı galiba hepsi fetö cü olmayan kişilerle uğraşıyor ey bakanımız

banner151

banner251