Çiftçinin icraya verildiği bir dönemde spor kulübüyle en pahalı sponsorluk anlaşması!

Tarım Kredi Kooperatifleri, borcunu ödeyemeyen çiftçilere yönelik Türkiye genelinde icra işlemlerini başlattığı bir dönemde iştiraki olan Bereket Sigorta, TFF 1. Lig takımlarından Ümraniyespor’a en pahalı sponsorluklardan olan isim hakkı sponsoru oldu. Çiftçinin borcunu ödeyemediği için tarlasına işçi getirip götürdüğü Renault 12 arabasının bile haczedildiği bir dönemde, Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Bereket Sigorta'nın bir spor kulübüne sponsor olması dikkat çekti.

Çiftçinin icraya verildiği bir dönemde spor kulübüyle en pahalı sponsorluk anlaşması!
banner200

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz aynı zamanda Bereket Sigorta’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapıyor. Bu durum Tarım Kredi’nin ortağı olan çiftçilerin zor durumda olduğu bir dönemde bir futbol kulübü ile yapılan isim hakkı sponsorluğunu daha da anlamlı hale getirdi. Sponsorluk bedeli açıklanmazken, Bereket Sigorta’nın bu sponsorluktan nasıl bir hedef kitleyi hedeflediği ise bilinmiyor. 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, döviz kurların artması ve pandemiyle birlikte ekonomideki sıkıntılar artarken, en büyük darbeyi çiftçi kesimi yiyor. Ziraat Bankası, Tarım Kredi Kooperatifleri başta olmak üzere bir çok özel bankaya borcu bulunan çiftçiler, kredileri ödeyemedikleri için tarlalarına, traktörlerine, otomobillerine icra yoluyla el konuluyor. Girdi maliyetleri yükselirken, ürünün değerinin aynı oranda artmaması çiftçiye zarar ettirirken, kredi borçlarını da ödeyemiyorlar. 

ÇİFTÇİ BORÇLARI YAPILANDIRILMADI

Çiftçi bir taraftan zararına üretim yaparken diğer taraftan geçmiş yıllarda yapılan yapılandırmalardan dolayı borçları katlanarak artmasına neden oldu. Bu yıl da çiftçi borçlarının yapılandırılmamasından dolayı büyük bir borç yükü ile karşı karşıya kalan çiftçi, bu borçlarını da ödeyemediği için Türkiye genelinde icra işlemleri başlatılmış durumda. 

12 ARABALIK ÇEVİK KUVVET EKİBİYLE KÖYLÜNÜN MALI HACZEDİLDİ 

Ankara’nın Akyurt ilçesine bağlı Elecik Köyünde çiftçilerin özel bir bankaya olan borcundan dolayı geçtiğimiz gün 12 araba çevik kuvvet ekibiyle icra işlemi başlatılırken, köyün muhtarı çileden çıktı. İcra işlemi için 200 hanelik köye böyle kalabalık bir çevik kuvvet ekibinin gelmesinin köylüleri tedirgin ettiğini belirten Elecik Köyü Muhtarı Hasan İnal, köyde bir birine kefil olmayan ve neredeyse borcu bulunmayan çiftçinin bulunmadığını dile getirdi. Hasan İnal, köyün mahsulü ve malının para etmediğini belirterek, borçların ödenemez duruma geldiğini belirtti. 

TARIM KREDİ BORCUNU ÖDEMEDİĞİ İÇİN ÇİFTÇİNİN TARLASINA İŞÇİ GETİRİP GÖTÜRDÜĞÜ RENAULT 12 ARABASINI HACZETTİ!

Diğer yandan Tarım Kredi Kooperatifleri de Türkiye genelinde yoğun bir şekilde icra işlemlerini başlatmış durumda. Tarım Kredi Kooperatiflerinde özellikle 2018 ve 2019 yıllarında uygulanan yüksek faizden dolayı çiftçinin borcu katlanırken, yapılandırmada gelmediği için çiftçi borcunu ödeyemeyecek duruma düştü. Çiftçinin tarlasına, arabasına, traktörüne el konulurken, geçtiğimiz hafta Polatlı’da bir çiftçinin tarlasına işçi getirip götürdüğü Renault 12 arabasının bile haczedilerek otoparka çekilmesi dikkat çekmişti. 

ÇİFTÇİYİ İCRAYA VERDİKLERİ BİR DÖNEMDE FUTBOL TAKIMIYLA EN PAHALI SPONSORLUK ANLAŞMASI YAPTILAR

Tam böyle bir dönemde çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki Bereket Sigorta, TFF 1. Lig Takımlarından Ümraniyespor’a en pahalı sponsorluklardan olan isim hakkı sponsoru olması dikkat çekti. Borçlarını ödeyemedikleri için çiftçilerin icraya verildiği bir dönemde, ekonomik anlamda zor durumda olan bir futbol takımına sponsor olunarak kurtarılması anlamlı bulundu. 

ÜMRANİYESPOR’UN ADI BEREKET SİGORTA ÜMRANİYESPOR OLDU 

Tarım Kredi Kooperatifleri ve Bereket Sigorta, söz konusu isim sponsorluğuyla ilgili olarak kamuoyuna herhangi bir açıklama yapmazken, sponsorlukla ilgili açıklama Ümraniyespor’dan geldi. Kulüpten yapılan açıklamada “Kulübümüzün isim ve göğüs sponsorluğu için Bereket Sigorta ile anlaşmış olup, müsabakalara Bereket Sigorta Ümraniyespor ismiyle katılacaktır” denildi. 

İSİM SPONSORLUK BEDELİ AÇIKLANMADI!

Tarım Kredi Kooperatifleri ve Bereket Sigorta, Ümraniyespor ile yapılan isim sponsorluk anlaşmasını açıklamadıkları gibi, Ümraniyespor da isim sponsorluğunun bütçe hakkında bir bilgi vermedi. 

FUTBOL KLUBÜ EKONOMİK ANLAMDA ZOR DURUMDAYDI 

TFF 1. Lig takımlarından Ümraniyespor, 18 takımın içinde 15’inci sırada bulunurken, alınan bilgilere göre takımın ekonomik anlamda zor bir süreçten geçtiği, bu isim hakkı sponsorluğu ile ekonomik anlamda rahatlayacağı kaydediliyor.

SPONSORLUK ANLAŞMASINDAN NASIL BİR HEDEF KİTLE BEKLENİYOR BİLİNMİYOR

Bir çok marka, kurum ve şirket futbol takımlarına sponsor olurken, Bereket Sigorta’nın çiftçi ve hedef kitlesi ile hiçbir alakası olmayan bir futbol takımına isim hakkı sponsoru olması anlamlı bulundu. 

TARIM KREDİ’NİN GENEL MÜDÜRÜ BEREKET SİGORTA’NIN YÖNETİM KURULU BAŞKANI 

Bereket Sigorta’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz yapıyor. Bu durum yapılan isim hakkı sponsorluk anlaşmasını daha anlamlı kılarken, Tarım Kredi’nin ortakları, Genel Müdür Fahrettin Poyraz’dan borçlarını ödeyemedikleri için çiftçi ortakların icraya verildiği bir dönemde Ümraniyespor ile yapılan isim hakkı sponsorluk anlaşmasının bütçesinin açıklanmasını bekliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 16:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih
Salih - 1 yıl Önce

Beyenmeyen ortaklıktan ayrılsın..bisüsürü ilaç gübre satan kuruluş bayii var....zorlamı satıyor tkaka size ...alırken koyun gibi meeee,ödemeye gelince aslan gibisiniz,,,,,bedavacılar yakında af gelir bekleyin mezarcilar

Sadullah
Sadullah @Salih - 1 yıl Önce

Yenişehir tkk eski mudurune neden hala maaş ödeniyor ve iş akiti fes edilmiyor. Neden maaş ödeniyor. Lise diplomasını da kontrol edin o adamın

geçim zor.
geçim zor. @Salih - 1 yıl Önce

O değilde,Pandemiden dolayı yiğitler aylardır yurtdışı yüzü görmediler, buna canmı dayanır. Yazıktır günahtır. Evde çocuklar aç ve perişandır. Ayda 300 bin kime yeter. Üstüne 300 avro günlük harcırah desteğiynen kıt kanaat ancak geçinebiliyorlar zaten. Baksanıza arabası olmayan idarecimi kaldı Türkiyede? Bunlar kiralık arabalarla idare ediyorlar halen. Ayda 20-25 bin vermişler çok diyorlar, ayıptır. Fakirin ve çiftçinin ekmeğinde gözü olanın gözü gözlükten kurtulmasın işşAllah.

Az bile
Az bile @Salih - 1 yıl Önce

Birisi verin dediyse verirler, ceplerinden çıkmıyor sonuçta. Kendileride alır 300 bini şükrederler Allah'a, sakallarını sıvazlayarak.

Yaptığı yoruma bak
Yaptığı yoruma bak @Salih - 1 yıl Önce

Sen kendini çok yüksekten sattın oturduğun koltuğun sahibi çiftçi bilgin olsun sermayesini çiftçi çektiği an batarsin . Dolar 1 TL değil mazot girdi ucuz değil tkk tek bildiği çiftçiyi sömürmek.sen çiftçinin elindeki nasırı gorde sonra yorum yap mezarcı duruyor sun kişilik ahlak yoksunu bunu görünce çiftçilere üzülüyorum buna açıklama.yapmalimalı genel müdürlük nezzinde .torpil ile popof ile alınan personeliniz salim kimse tespit edin

Taşeron sözleşme
Taşeron sözleşme - 1 yıl Önce

Yetkili arkadaş her yıl sözleşme yenileniyor .hani kadro gelecek ti hani bölge müdürlüklerine yazı yazilacakti yalan dolan haner yapıp morelini insanların bozmayin

Yönetim konuşsun
Yönetim konuşsun @Taşeron sözleşme - 1 yıl Önce

Sendika, yönetim kurulu, üst Yönetim , Kangiren Olmuş Ya Bu Kolu Tedavi Edeceksin Yada Kesip Atacaksın . Yönetim sözünün özü biri çıkıp bu işe bir son demesi gerek tarnet veya imece neyse bu iş adını koysunlar zor değil genel müdürün iki kelimesine bakan bir konu alın demesi yetiyor burada haber oluyor zor değil. Hemde hiç

İlginç
İlginç @Taşeron sözleşme - 1 yıl Önce

Verilen sözler ! Verilen vaatler! Dostum söz verdikleri zaman ülkede seçim zamanlariydi ozaman dedik dikkat edin söme altı olur yalan olur ve dediğimi yapıldı artık kanmayın bunlara vermezler tkk torpilli personel almada uzman iş yapan arkadaşlar ile işi yok ucuz .

Destek şart
Destek şart - 1 yıl Önce

İris'te reklam vermeli. Spora destek şart

Ye kürküm ye
Ye kürküm ye - 1 yıl Önce

Allah aşkına hangi iştirak Arpalık degilki gereksiz harcamalar uçuk maaşlar bölge mud ve diğer yöneticilere ödenen huzur ücretleri Buranın birde öbür dünyası var

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Bu kadarı ada pes denir.

Adem baba
Adem baba - 1 yıl Önce

Yıllardır çiftçinin kooperatiflerde kar payları verilmiyor karlar merkez birliğine gidiyor bu nedenle bizim paralarımızla agalık yapıyorlar üstelikte piyasa dan pahalı satış yaparak bizi kazıklıyorlar hakkımız bunlara HARAM olsun

Musatafa şen
Musatafa şen @Adem baba - 1 yıl Önce

Bizim memlekedimizde herzaman zengin zengindir çek lerde yasa yok durumu iyi olana para var kötü olana yok

Halil.sezsr.
Halil.sezsr. - 1 yıl Önce

Ciftciyi.adeta.yapacagi.isten.sogumakta.ciftci.kardeslerim.mecburen.yapmakta.ciftcinin.borcu.yapilanmali.bir.kolaylik.getirilmesi.bende.cift ciyim.

Ciftci
Ciftci - 1 yıl Önce

Sizler makamda sabit değilsiniz yetki kullanarak .üreticinin hakkıyla saltanat suremezsiniz herkes birgün hesap verecek ama siz sizin gibiler nasıl hesap verecek


banner251