Çiftçi soruyor: TZOB Başkanı Bayraktar sen kimin Başkanısın?

20 ilin ziraat oda başkanları, Türkiye’nin dört bir tarafından Ankara’ya gelerek pamuk üreticisinin sorunlarına çözüm bulmak için kapı kapı dolaşırken, çiftçinin Başkanı Bayraktar, sıcak koltuğunda oturmayı tercih etti. Bayraktar’ın, ziraat oda başkanlarının Pakdemirli ile yaptığı görüşmeye bile lütfedip katılmaması ‘Sen kimin başkanısın?’ sorusunu gündeme getirdi.

banner255
Çiftçi soruyor: TZOB Başkanı Bayraktar sen kimin Başkanısın?
banner200

Pamuk üretimi yapılan Türkiye’nin farklı illerinden Ankara’ya gelen ziraat oda başkanları, Ankara'dan elleri boş döndüler.

ZİRAAT ODA BAŞKANLARI ANKARA'YA ÇIKARMA YAPTI 

Pamuk üretimi yapılan 20 ilin (ilçelerde dahil) ziraat oda başkanları, verim ve fiyat kaybından dolayı büyük bir krizin içine giren pamuk üreticilerinin sorunlarını yetkililere aktarabilmek için kalabalık bir heyetle Ankara'ya çıkarma yaptı. Ziraat oda başkanları, gruplar halinde Meclis’te parti guruplarını ve bölge milletvekillerini teker teker ziyaret ederek üreticinin sorunlarını aktardı.

PAKDEMİRLİ İLE YAPILAN GÖRÜŞMEYE BİLE LÜTFEDİP KATILMADI!

Ziraat oda başkanları, kalabalık bir heyetle Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi de ziyaret ettiler. Meclis'teki görüşlerin hiç birine katılmayan TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, Ankara'da bulunmasına rağmen Bakan Pakdemirli ile yapılan görüşmeye de lütfedip katılmadı.

BAKANA SELAMINI İLETTİLER!

Ziraat oda başkanları, Şemsi Bayraktar'ın Ankara'da kendilerini sahipsiz bırakmasından dolayı, Bakan Pakdemirli ile yaptıkları görüşmede çaresiz Bayraktar'ın selamını iletmek zorunda kaldılar.

ZİRAAT ODA BAŞKANLARI KAPI KAPI DOLANIRKEN BAYRAKTAR SICAK KOLTUĞUNDA OTURMAYI TERCİH ETTİ!

Pamuk üreticisinin verim ve fiyat kaybından dolayı ağzını bıçak açmazken, ziraat oda başkanlarının Ankara’da dertlerini aktarmak için yapılan ziyaretlerin hiç birine TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar’ın katılmaması tepkiye neden oldu. 

Bayraktar’ın Ankara’da bulunmasına rağmen Meclis’teki görüşmeler bir tarafa oda başkanlarının Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile yaptığı görüşmeye de katılmaması, ‘Bayraktar çiftçinin Başkanı değil mi? Bu görüşmeye katılmayacakta hangi görüşmeye katılacak?” eleştirisini gündeme getirdi. 

BAKANLA YAPILAN GÖRÜŞMEDEN UMUTLU AYRILMADILAR 

Ziraat oda başkanları, Bakan Pakdemirli ile yaptıkları görüşmeden pamuk çiftçisi adına umutlu ayrılmadı. Oda başkanları Pakdemirli’den pamuk üretiminin devamı için primin kilogramda 80 kuruştan 130 kuruşa çıkarılmasını, prim desteğinde dekara 500 kilogram kota sınırının kaldırılmasını ve üreticinin borçlarının yapılandırılmasını talep ettiler.

Ancak ziraat oda başkanlarının talepleriyle ilgili Bakan Pakdemirli’den somut bir karşılık alamadıkları kaydediliyor. Ziraat oda başkanlarının Bakan Pakdemirli ile yaptıkları görüşmelerden somut bir sonuç alamamaları, ‘Bayraktar’ın pamuk üreticisine sahip çıkmadığı bir görüşmeden nasıl olumlu bir sonuç alınabilirdi?” eleştirilerini gündeme getirdi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 18:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Himmet tosun
Himmet tosun - 2 yıl Önce

Türkiye de Ziraat odaları birliği çiftçinin ne işine yaradığını bilen varsa söylesin

Ethem Akcen
Ethem Akcen - 2 yıl Önce

440tl sap asisisi bedeli istiyor tarim ilcedeki veyeriner arkadas paramiz yok pazartesi odeyelim deyince 60tl zamli dedi ziraat odasi baskanini aradik oda koltugundan korkuyor birlik baskanini aradik oda koltugunu kaptiririm diye korkuyor kuluckaya yatmislar

Ahmet kabak
Ahmet kabak - 2 yıl Önce

Türkiye de Ziraat odaları birliği çiftçinin ne işine yaradığını bilen varsa söylesin
Ziraat odaları kapatılsın hiç bir anlamı yok Çifci perişan olmuş bu adam keyfi sefa sürüyor umrundamı

Ali ışık
Ali ışık - 2 yıl Önce

Sayın Bayraktar sen rahatsin birde tarımla uğraşan vatandaşın durumunu sorbakalim orda koltukta oturmaya olmaz bu işler biraz icraat göster

Muammer kayacioglu
Muammer kayacioglu - 2 yıl Önce

Bu ülkede oda başkanlari siyasetle ugraştiklari için çiftçinin derdinle uğraşmaya zamanlari yok malesef....

Zararlısı seni
Zararlısı seni - 2 yıl Önce

Kapatın Bu ziraat odalarını küfür günah işlemekten bıktık usandık sülük gibi kan emici yaptıkları iş yok il müdürlüklerinin işi bu

Hasan Yılmsz
Hasan Yılmsz - 2 yıl Önce

Kimin olduğunu bilmem ancak bir çifci olarak söyleyebilirim çifcinin temsilcisi değil
Defolup gitsede nefesalmak dışında işyapacak yeni fikirler gelse.

Gültekin Çıngıl
Gültekin Çıngıl - 2 yıl Önce

Bu tarım kredi tefeciyi geçmiş Bi ilgilensen


banner151

banner251