Arpa fiyatları buğday fiyatlarını geçti! Arpada neler oluyor? (9 Mayıs) Arpa fiyatları kaç lira oldu! 

Arpa fiyatları çıldırdı! Arpa fiyatları bugün unluk buğday fiyatlarının bile üstüne çıkarak 6 bin liraya dayandı. Arpa fiyatlarındaki bu sert hareket, 'hububatta neler oluyor?' sorusunu gündeme getirdi. 

Arpa fiyatları buğday fiyatlarını geçti! Arpada neler oluyor? (9 Mayıs) Arpa fiyatları kaç lira oldu! 
banner282

ÖZEL HABER / Arpa buğday fiyatlarındaki sert hareket dikkat çekti. Arpa fiyatları, ekmeklik buğday fiyatlarının da üstüne çıkarak 6 bin lira sınırına yaklaştı. Arpa fiyatlarındaki bu artış, ‘hububatta ne oluyor?’ sorusunu gündeme getirdi. Geçtiğimiz hafta ortalama 5200 TL/ton seviyesinde olan arpa fiyatları bugün 5925 TL/tona kadar çıktı. 

EKMEKLİK BUĞDAY FİYATLARI DA YÜKSELDİ

Arpa fiyatları ile birlikte ekmeklik buğday fiyatları da yükseldi. Ekmeklik buğday fiyatları da tonda ortalama 200 TL arttı. Geçtiğimiz hafta ekmeklik buğday fiyatları ortalama 5375 TL/ton iken bugün 5590 TL/tona çıktı. 
Ekmeklik buğday fiyatları ticaret borsalarında ortalama 5590 TL/tondan işlem görürken, arpa fiyatlarının buğday fiyatlarının da üstüne çıkması dikkat çekti. 

ARPA FİYATLARI EN DÜŞÜK 5666 TL, EN YÜKSEK 5918 TL OLDU

Polatlı Ticaret Borsası’nda arpa fiyatları bugün en düşük 5666 TL/ton, en yüksek 5918 TL/tonu gördü. Ortalama arpa fiyatı ise 5707 TL/ton oldu. Yine aynı şeklide Polatlı Ticaret Borsası’nda ekmeklik buğday fiyatı ise ortalama 5590 TL/ton seviyesinde oldu. 

ARPA FİYATLARI GEÇTİĞİMİZ HAFTA 5251 TL’DEN KAPANMIŞTI

Polatlı Ticaret Borsası’nda arpa fiyatları geçtiğimiz Cuma günü 5251 TL/tondan kapanmıştı. Bir gün önce yani bayram dönüşü (Perşembe) ise arpa fiyatları ortalama 5178 TL/ton idi. 

ARPA FİYATLARI NEDEN ARTIYOR? 

Arpa fiyatlarındaki artışın temel nedeni olarak iç piyasada yeterli ürünün olmaması gösteriliyor. 

ARPA FİYATLARINDAKİ BU ARTIŞ YEM FİYATLARINA YENİ ZAMMI GÜNDEME GETİRECEK

Arpa fiyatlarındaki bu sert artış yem fiyatlarına da yeni zammı gündeme getirecek. Yem fiyatlarına önümüzdeki günlerde çuvalda 10-15 lira zam gelebileceği kaydediliyor. 

TMO ALIM FİYATLARINDA BEKLENTİYİ YUKARI ÇEKTİ

Arpa fiyatlarının piyasada 6 lira seviyesine çıkması, TMO tarafından açıklanacak hububat alım fiyatlarında da beklentileri yukarı çekmiş durumda. Piyasada buğday fiyatları için 5500 ile 6000 TL arasında bir beklenti hakimken, arpa fiyatlarındaki bu sert artış, buğday alım fiyatlarına yönelik beklentileri de artırdı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 15:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çifçi
Çifçi - 2 hafta Önce

Ne yani 6 lira pahalımı arpa ozaman bekle ruslardan 15 tl ye alırsınız
Mazot gübre iliç yüzde 500 pahalanmış kimsenin umrunda değil arpa yüzde 50 pahalanmış çokmudur hakı en az 8 tl dir aşağısı kurtarmaz

Paramiliter
Paramiliter - 2 hafta Önce

Ukrayna - Rusya savaşı uzarsa,
Buğday tarlalarına zarar görürse (yüksek ihtimal bir birlerine zarar vermek için tarlaları yakacaklar)
o zaman görün neler oluyor.
Aklı olan sezonda satmaz,
deponuza, ambar neresini bulursanız saklayın.
en azından kasım ayını görün.
ekim sonu gibi doların 25 TL olması durumunda fiyatlar x2 olur en az.

Çifçi
Çifçi - 2 hafta Önce

Çok mu pahalı gübre mazot ilaç yüzde 500 pahalandı arpa yüzde 50 pahalandı çokmu maliyeti bile değil 6 lira arsanın hakı 9 tl dir
rus arpasını 5.5 alıyor devlet
en az arpa 7.5 tl olmalı

üretici
üretici - 2 hafta Önce

satmiyoruz taki mazot fiyatları iyi derece de düşünceye kadar ey türk çiftçileri ey tüm türk çiftçileri sakın ha ürününüzü ucuza satmayın elinizden çıkarmayın sakın ha dikkatlı olun vermeyın yakında dolar 25 bulur 30 bulur durum kütü satmayın..

üretici
üretici - 1 hafta Önce

hindistan bile buğday satışına yasak koydu ve tüm çiftçi kardeşler sakın sız sız olun elinizdeki mala sahip çıkın yemin ederım bazı kişilerin elinden gelirse elinizdeki buğday ve arpanıza çok çok ucuza kaptırmayın güreceğizki hem buğday hemde arpa uçacak kadar fiyatı yükselecek aman vermeyın hatta mecburi borcunuz olmasa satmayın bu bir kardeş nasihatıdır genede karar sizin.