TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

TARIMDANHABER ÖZEL HABER / Çiftçiye ucuz finansman ve girdi temin etmekle görevli olan Tarım Kredi’nin, KİT mantığıyla market işine girmesi eleştirilere neden oluyordu. Türkiye genelinde ilk başta 500 market açılacağı açıklanırken, daha sonra bu rakam 1500’e çıkarılmıştı. 

MARKET PROJESİNİN TARIM KREDİ'YE BÜYÜK ZARAR VERMESİNDEN ENDİŞE EDİLİYOR 

Gıdada skandal talimat iptal edildi! Tarım Bakanı Yumaklı: Bakanlığın bu şekilde gündem olması hiç hoş olmadı! Gıdada skandal talimat iptal edildi! Tarım Bakanı Yumaklı: Bakanlığın bu şekilde gündem olması hiç hoş olmadı!

Tanzim satış uygulamasından Tarım Kredi Birlik A.Ş’nin ciddi anlamda zarar ettiği iddialarına bir cevap verilemezken, market projesinin de Tarım Kredi’ye büyük zarar vermesinden endişe ediliyor. 

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER TOPLU HALDE GÖREVDEN ALINDI 

Tarım Kredi Marketlere yönelik tartışmaların devam ettiği bir süreçte bugün şirket üst düzey yöneticilerinin toplu halde görevden alınması dikkat çekti. 

TARIM KREDİ BİRLİK'TE GÖREVDEN ALINAN İSİMLER 

Tarım Kredi Birlik A.Ş Genel Müdürü Hasan Hüseyin Demiröz, Genel Müdür Yardımcıları Göktürk Hakan Şahin, Orhan Duran ve Köksal Yanlıç, görevden alınarak iş akitleri fes edildi.