Tarım kampında yumurta toplayıp uçurtma uçurdular

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın her yıl ilkokul öğrencileri için düzenlediği Lider Çocuk Tarım kampı” Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi Cengiz Topel İlkokulu 4/E Sınıfından 27 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Tarım kampında yumurta toplayıp uçurtma uçurdular
banner200
banner217

Pazarcık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Pazarcık İlçesinde gerçekleştirilen kampta çeşitli aktivitelerle hem eğlenip hem bilgilendirilen çocuklara sıfır atık, temiz çevre, tarım, hayvancılık ve gıda konularında bilgiler verildi. Kampın açılış konuşmasını yapan İlçe Müdürü Cemal KABASAL çocuklara başarılar diledi.

Kampa katıldıkları için çok mutlu olduklarını söyleyen çocuklar ise kamp boyunca neler öğrendiklerini anlattılar. Bu yıl “ Sıfır Atık” teması ile yapılan kampa katılan öğrenciler düzenlenen gezilerle küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan işletmeleri gezerek küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini yerinde gördüler. 

Daha sonra tavuk kümeslerinden yumurta toplayan çocuklar uçurtma uçurdular. Çiftlik gezilerinin ardından çocuklara iyi fidenin nasıl olması gerektiği hakkında bilgilendirilerek fide dikimi gerçekleştirildi. Kampın son gününde düzenlenen törende çocuklara sertifikaları verilerek program sona erdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 22:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazır
Nazır - 1 yıl Önce

Böyle giderse çiftçiliği bırakmayı düşünüyorum neden çiftçiye sahip cikacAk iyi bir tarım bakanimiz yok köylü milletin efendisidir derlerdi efendilik bile kalmadı

banner151

banner251